عکس بواسیر یا هموروئید خارجی و خفیف و عکس بواسیر زنان

عکس بواسیر یا هموروئید خارجی و خفیف و عکس بواسیر زنان

بواسیر یا هموروئید بیماری بسیار شایعی است که به سبب شیوع گسترده، در حال حاضر تعداد زیادی از افراد را درگیر خود نموده است. این بیماری که حاصل افزایش فشار وارده بر عروق خونی در ناحیه مقعد است، موجب تورم و گشاد شدن عروق می‌گردد و درد و خونریزی بسیاری را به دنبال دارد. در این مقاله قصد داریم به تشریح و توضیح عکس بواسیر بپردازیم، زیرا آشنایی با عکس بیرون زدگی بواسیر به شناخت و تشخیص دقیق تر این بیماری کمک می‌نماید. همچنین آشنایی با شکل بواسیر، روند درمان و جلوگیری از پیشرفت این بیماری را آسان کرده و کمک می کند در صورت مواجهه با این عارضه، در مراحل اولیه برای درمان اقدام کنید. زیرا اگر این بیماری ها زود تشخیص داده شوند، ممکن است بدون جراحی قابل درمان باشند.

عکس بواسیر یا هموروئید خارجی

عکس بیرون زدگی بواسیر

همانطور که در عکس بواسیر خارجی مشاهده می نمایید. این بیماری عروق خونی خارجی مقعد را درگیر نموده و بعد از خط دندانه ای تشکیل شده است. این هموروئید اغلب دچار ترومبوز یا لخته خون شده و به کبودی می گراید. درد این هموروئید شایع ترین نشانه آن است که به شکل دردی که تیر می کشد، نمایان می شود. امکان بروز سایر علائم از جمله خارش و مشاهده زائده های بیرون زده نیز وجود دارد. یکی از مهمترین دلایل بروز چنین هموروئیدی استرس شدید و مشکلات روحی است. آمار ها نشان داده تعداد مردان مبتلا به هموروئید بیشتر از زنان است. بواسیر خارجی را می توان روش های مختلفی درمان نمود. اما بهترین روشی که برای درمان آن وجود دارد، درمان بواسیر با لیزر است. همان طور که در عکس هموروئید یا عکس هموروئید خارجی مشاهده می کنید، لیزر این امکان را به بیمار می دهد تا بدون درد و یا خونریزی بیماری خود را درمان نماید.

عکس بواسیر یا هموروئید خفیف

عکس بواسیر خفیف

در رابطه با هموروئید خفیف باید بگوییم این نوع هموروئید علائم کمتری را شامل می شود و در واقع بیمار علائم خفیف تری را نسبت به هموروئید پیشرفته تجربه می نماید. بواسیر خفیف بیرون زدگی کمتری را شامل می شود. همان که در عکس بواسیر خفیف نیز مشخص است، این بیماری در حال پیشرفت بوده و باید هرچه سریع تر برای درمان اقدام نمایید، زیرا در غیر این صورت بیماری شدت یافته و علائم بیشتری از این بیماری را تجربه خواهید نمود.

عکس و شکل بواسیر زنان

عکس بواسیر زنان

عکس و شکل بواسیر زنان، مردان و حتی کودکان تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، و ظاهر شبیه به هم دارد. شیوع این بیماری در بین زنان بیشتر از مردان است و علت این امر را می توان عواملی مانند رابطه جنسی مقعدی، زایمان، ترشح هورمون و … عنوان نمود. از طرفی زنان بیشتر از مردان در معرض ابتلا به یبوست قرار دارند که این امر ریسک ابتلای آنان به بواسیر را به شدت افزایش می دهد.

زنان می توانند با رعایت چند نکته ساده و تغییر رژیم غذایی خود همچنین تحرک بیماری خود را درمان نمایند و یا با درمان یبوست از بروز چنین عارضه ای جلوگیری نمایند. در صورتی که هموروئید زنان در مراحل پیشرفته خود قرار دارد، با استفاده از درمان های ابتدایی قابل رفع نبوده و نیاز به استفاده از درمان های تهاجمی تر نظیر لیزر است.

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Notify of