درمان بواسیر با لیزر

لیزر بواسیر، درمان هموروئید

عارضه ناخوشایند و دردناک بواسیر که حدودا نصف مردم جهان در طول زندگی خود به آن دچار می شوند، یک بیماری مقعدی رایج به حساب می آید که در انتهای راست روده و مقعد ایجاد می شود. بسیاری از مبتلایان با علائم و دلایل هموروئید آشنا نیستند و به همین دلیل برای درمان هم اقدامی انجام نمی دهند. در ادامه به بررسی جامع این بیماری، روش های درمان بواسیر با لیزر و عمل جراحی و همچنین مزایا و معایب هر روش می پردازیم:

بیماری هموروئید

بیماری هموروئید یا بواسیر چیست؟ یکی از شایع ترین بیماری‌های نشیمنگاهی می‌باشد که نام انگلیسی و علمی آن Hemorrhoids است. بطور کلی به متورم شدن و باد کردن رگ‌های اطراف مقعد که معمولا بر اثر فشار وارد شده بر رکتوم ایجاد می‌شود، بواسیر یا هموروئید می‌گویند.

رگ‌های خونی اطراف مقعد که وظیفه خونرسانی را به عهده دارند، انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سایر عروق دارند.

اما با این حال ممکن است شرایطی مثل یبوست مزمن یا برقراری رابطه مقعدی که چندین برابر فشار به ناحیه مقعد وارد می‌کنند، باعث ایجاد کشیدگی و یا پارگی رگ های این بخش شوند.

معمولا ما هنگام ابتلا به این بیماری از بیان آن خجالت می کشیم، سکوت می‌کنیم و اجازه می دهیم تا عارضه پیشرفت کند. 

باید بدانید که هموروئید خود به خود درمان نمی شود و حتما باید اقدامات درمانی برای آن صورت گیرد.

نشانه‌ها و دلایل این بیماری

گاهی بواسیر خفیف است و گاهی بسیار شدید. همچنین گاهی رگ های داخلی مقعد آسیب می بیند و گاهی رگ های خارجی و با در نظر گرفتن همه این ها علائم بواسیر خارجی و داخلی می تواند متفاوت باشد.

نشانه‌های هموروئید

برخی از شایعترین علائم:

 • خونریزی از مقعد به دنبال دفع مدفوع که گاهی درد هم ندارد.
 • درد در ناحیه ی مقعد
 • احساس سوزش و خارش در ناحیه ی مقعد
 • احساس دفع ناکامل مدفوع پس از هر بار اجابت مزاج
 • بیرون زدگی های گوشتی شکل و برجسته در اطراف کانال مقعد
 • خروج ترشحات لزج و بی رنگ به دنبال دفع مدفوع

البته صرف وجود هریک از این علائم نمی‌توان به قطعیت گفت بواسیر به سراغ شما آمده، زیرا علائم آن بسیار شبیه به بیماری شقاق می باشد. به همین دلیل هنگام مشاهده هر یک از علائم، بهتر است به پزشک مراجعه نمایید و تشخیص قطعی را به او بسپارید.

در واتساپ از کارشناسان ما مشاوره بگیرید

اگر علائمی مشابه نشانه های بواسیر را تحربه می کنید، می توانید در واتساپ از ما مشاوره بگیرید.

مراجعه به دکتر بواسیر یا هموروئید که دانش کافی و همچنین سابقه درمان های موفق این بیماری را در کارنامه خود داشته باشد، مهمترین قدم در درمان هموروئید است.

می‌دانیم معاینه مقعد برای هیچ کسی خوشایند نیست، ما در درمان لیزر یک هدف داریم و آن درمان قطعی و البته سریع بیماری شماست. آن هم در فضایی کاملا آرام و البته امن. سلامتی شما از هر چیزی مهم تر است پس خجالت را کنار بگذارید.

همچنین شایع ترین دلایل بواسیر به شرح زیر است:

 • فشار آوردن به روده هنگام دفع مدفوع
 • نشستن طولانی مدت در توالت
 • ابتلا به یبوست یا اسهال مزمن
 • اضافه وزن و چاقی
 • دوران حاملگی
 • روابط جنسی از مقعد
 • عدم استفاده از فیبر در خوراک روزانه
 • بلند کردن اجسام سنگین

عمل لیزر بواسیر

اول اینکه کابوس تیغ و چاقوی عمل بواسیر یا هموروئید را فراموش کنید. روش های نوین و بسیار پیشرفته ای در علم پزشکی به وجود آمده است که مقوله درمان بواسیر و بسیاری از بیماری‌ها را به طور کل دگرگون کرده است. درمان بواسیر با لیزر جدیدترین و بهترین روش درمان است که در ادامه بیشتر با این روش آشنا می شوید.

در روش لیزر بواسیر با تاباندن اشعه یکپارچه لیزر co2 زائده‌های هموروئیدی را حذف می‌کنند و این درمان با حداقل درد و خونریزی انجام می‌شود.

لیزر هموروئید

در لیزر هموروئید نه خبری از بستری است و نه بیهوشی عمومی و عوارض درمان های سنتی و زمان هم قطعا با اهمیت است و شما باید در سریع ترین زمان ممکن دوره درمان نقاهت خود را بگذرانید.

مدرن ترین روشی که امروزه در دنیا برای درمان قطعی بواسیر بدون عمل جراحی کاربرد دارد تکنولوژی لیزر درمانی است. شاید بپرسید برای انجام چنین کاری بهترین پزشک چه کسی است و به کجا باید مراجعه کرد؟

کلینیک درمان لیزر یکی از مجهزترین و پیشرفته ترین مراکز درمان هموروئید با لیزر در تهران است و با بکارگیری پرسنل مجرب و پزشک متخصص توانسته بیش از هزاران درمان موفق را در کارنامه خود ثبت کند.

مزایای درمان بواسیر با لیزر

 • بدون درد
 • بدون خونریزی
 • بدون بخیه و پانسمان
 • بدون بیهوشی
 • بدون بستری
 • بدون عوارض ناشی از عمل بواسیر به روش سنتی مثل بی اختیاری در دفع مدفوع
 • بدون بازگشت مجدد هموروئید

در عمل لیزر بواسیر بیماری شما را در کمتر از ۱ ساعت درمان کنیم و شما به خانه یا محل کار خود باز می‌گردید.

اگر هموروئید شما از نوع داخلی درجه ۱ یا ۲ باشد، لیزر بواسیر قطعا بهترین گزینه است. بواسیر درجه ۱ فقط با خونریزی همراه است و بواسیر درجه ۲ علاوه بر خونریزی، مختصری درد و بیرون زدگی هم دارد. 

این ها خفیف ترین درجات هموروئید می باشند و با اشعه درمانی به وسیله لیزر کاملا برطرف خواهند شد. اگر هم درجه هموروئید شما ۳ یا ۴ باشد یعنی انواع شدید تر آن، باز هم می‌توان به وسیله لیزر مشکل را برای همیشه حل کرد.

تعیین وقت لیزر هموروئید

برای تعیین وقت معاینه و لیزر هموروئید، از طریق شماره زیر با کلینیک تماس بگیرید.

مراقبت‌های بعد از لیزر بواسیر

بیماری هموروئید یا بواسیر همانطور که قبلا گفته شد بخاطر سبک زندگی ماشینی و خوراک غلط معمولا بوجود می آید.

پس برای اینکه بعد از لیزر مجدد به این بیماری دچار نشوید بهتر است نوشیدن آب زیاد، مصرف فیبر و نشستن در آب گرم، استفاده از توالت فرنگی و عدم استفاده از شوینده های حساسیت زا را در برنامه خود قرار دهید.

رعایت همین نکات ساده بعد از لیزر برای تکمیل دوره درمان شما کافی است.

فیلم درمان سرپایی بواسیر با لیزر

در ادامه فیلم درمان سرپایی بواسیر با لیزر را مشاهده می‌کنید که چگونه با اشعه لیزر این زائده از بین می‌رود:

سایر روش‌های درمان بواسیر

عمل جراحی هموروئید به روش های سنتی هم یکی دیگر از راهکارهای درمان این عارضه به شمار می رود که البته جراحی بواسیر با لیزر به دلیل مزایای فراوان تا حد زیادی جایگزین این روش ها شده است. 

در ادامه به بررسی و توضیح راه های مختلف عمل هموروئید می‌پردازیم:

عمل بواسیر با استاپلر

استاپلر یک روش عمل بواسیر است که معمولا برای هموروئید داخلی درجه سه و چهار که از مقعد بیرون زده کاربرد دارد.

در جراحی استاپلر یا هموروئیدوپکسی با استفاده از منگنه هایی جریان خون در هموروئید را متوقف می کنند و این زائده به مرور کوچک شده و از بین می رود.

این روش درمان تضمینی بواسیر به حساب نمی آید و طبق تحقیقات بسیاری از بیماران بعد از مدتی دچار عود مجدد این عارضه شده اند.

رابربند

روش رابربند هم برای درمان هموروئید داخلی کاربرد دارد و با استفاده از آنوسکوپ صورت می گیرد و طی آن انتهای بواسیر با استفاده از کش بسته می شود.

بعد از اینکه یک حلقه پلاستیکی به دور زائده هموروئیدی بسته می شود، جریان خون به این قسمت قطع شده و زائده از بین می رود.

رابربند یا کش لاستیکی

این روش عمل بواسیر، بیمار را متحمل درد و خونریزی زیادی می کند و درمان قطعی هموروئید به شمار نمی رود و احتمال بازگشت بیماری وجود خواهد داشت.

اسکلروتراپی

اسکلروتراپی نوعی روش درمان برای عروق خونی آسیب دیده و اصطلاحاً واریسی شده است. این درمان روشی قدیمی برای درمان عروق است که از قرن ۱۹ میلادی مورد توجه قرار گرفت.

در این روش ماده ای مخصوص به عروق خونی یا لنفاوی تزریق می شود که هدف از آن کوچک تر کردن و از بین بردن عروق است.

برای درمان بواسیر با روش اسکلروتراپی در حدود ۱ الی ۳ میلیمتر داروی اسکلروزان که همان ترکیب فنل در روغن زیتون است را به عروق آسیب دیده در زیر مخاط بالشتک های هموروئید و قسمت متورم آن تزریق می کنند.

پس از تزریق اسکلروزان دیواره سیاهرگ ها دچار چسبندگی شده و در نهایت به خشک شدن عروق خونی و فروکش کردن آن می انجامد. اما نمی توان از اسکلروتراپی به عنوان روش قطعی درمان یاد کرد.

هموروئیدکتومی باز

هموروئیدکتومی یک روش جراحی برای بهبود هموروئید است. در روش هموروئیدکتومی باز با استفاده از تیغ جراحی و تحت بیهوشی، بافت اضافی بواسیر را حذف می کنند.

در این روش محل جراحی را بخیه نمی‌زنند و آن را باز می گذارند و یک گاز یا پانسمان را روی زخم می‌گذارند.

هموروئیدکتومی بسته

این روش هم کاملا مشابه هموروئیدکتومی باز انجام می شود، با این تفاوت که در روش بسته پزشک جراح با نخ بخیه محل جراحی را ترمیم می کند و بعد از مدتی باید بخیه های عمل بواسیر کشیده شود.

فیلم عمل بواسیر

در ادامه فیلم عمل جراحی بواسیر به روش هموروئیدکتومی را مشاهده می‌کنید.

نقاهت بعد از عمل هموروئید چگونه است؟

بعد از عمل هموروئید باید منتظر کمی درد باشید. عمل جراحی بواسیر هم مثل سایر روش های جراحی نیاز به گذراندن دوران نقاهت دارد. به این معنی که بیمار باید این مدت زمان را با احتیاط کامل بگذراند تا دچار عفونت یا بازگشت مجدد بیماری نشود.

اولین روز بعد از جراحی فرد در بیمارستان بستری می شود تا پانسمان و مراقبت های لازم انجام شود و اگر بیمار درد زیادی داشته باشد، به او داروی مسکن تزریق می شود.

معمولا دوره نقاهت بعد از عمل هموروئید که طی آن با استفاده از تیغ جراحی بافت بواسیری حذف شده و در این ناحیه برش ایجاد شده، ۲ تا ۳ هفته است. برخی از مواردی که در دوران نقاهت بعد از عمل هموروئید باید رعایت شود به شرح زیر است:

 • استراحت کامل در اولین روز بعد از عمل و پرهیز از هر فعالیتی که باعث ایجاد فشار شود
 • رعایت بهداشت محل جراحی و تعویض به موقع پانسمان برای پیشگیری از ایجاد عفونت
 • استفاده از آنتی بیوتیک، داروهای مسکن و همچنین پماد هموروئید طبق تجویز پزشک و برای درمان درد بعد از عمل هموروئید
 • مصرف به اندازه غذاهای فیبردار و ملین مثل سوپ و مایعات برای راحت تر شدن حرکات روده
 • عدم استفاده از شوینده های حساسیت زا و معطر در زمان شستشوی مقعد
 • استفاده از توالت فرنگی و همچنین بالش طبی در زمان نشستن

مقایسه لیزر و جراحی بواسیر

به طور کلی عمل هموروئید با لیزر در مقایسه با روش های جراحی سنتی این عارضه مزایای بسیاری دارد. افرادی که تجربه عمل بواسیر به روش های قدیمی را داشته اند، به خوبی از مراحل سخت جراحی و همچنین مراقبت های بعد از عمل آگاهی دارند.

در روش لیزر هموروئید دوران نقاهت یک روز است و از فردای عمل لیزر بیمار می تواند راه برود و فعالیت های روزمره خود را انجام دهد. همچنین در این روش خبری از بستری، پانسمان و عوارض جراحی نیست و بیمار درد و ناراحتی احساس نخواهد کرد.

هزینه عمل بواسیر با لیزر و جراحی هم تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و با توجه به مزایای لیزر بسیاری از مبتلایان این روش را انتخاب می کنند.

سوالات متداول بواسیر

199
دیدگاه بگذارید

avatar
200
  Subscribe  
Notify of
آریا
آریا

خیلی عالیه اگه به این راحتی باشه منتها ما چون شهرستان زندگی میکنیم نمیدونم براحتی میتونیم وقت بگیریم

بوژابادی
بوژابادی

عالیه ولی اگه میشداقای دکترب بیمارستان بعضی شهرستانهاهم میومدن و این لطف رودرحق شهرستانیهامیکردن عالی میشدچون خیلی هاهستن ولی رفت وبرگشت براشون سخت

مهسا
مهسا

سلام درمان بواسیر خارجی چگونه است

پورسیفی _آستارا
پورسیفی _آستارا

سلام لطفا هزینه جراحی،درمانی چقدرمیشه
با تلفن هم میشه وقت گرفت

مهدی
مهدی

حدود قیمت با لیزر بواسیر درجه ۲
چقدر میشه
حدودی بگید

ابراهیمی
ابراهیمی

سلام روزبخیر همسر من مشکل بواسیر دارن چند سالی میشه .با داروبهتر میشدن مدتی اما دوباره تکرار می‌شد .حداقل هزینه لیزر چقدر که بعد حضوری بیان

محمود
محمود

با عرض سلام لطفا بفرمایید عمل با لیزر چقدر هزینه دارد ممنون.

Mag
Mag

حتما باید لیزر بشه بادارو رفع نمیشه

زنگنه
زنگنه

الان انجام میدید تو این شرایط کرونا؟!

مهدیه
مهدیه

سلام . درمان در یک جلسه انجام میشه ؟

خسرو
خسرو

سلام
تقریبا هزینه لیزر چقدره
ایا تصمینی است

محمد
محمد

سلام
بعدازجراحی چقدربایدبیماربماند

میلاد
میلاد

سلام میخواستم بدونم هزینش چقدره و از شهرستان بیایم ی روزه میتونیم برگردیم یا ن و اینکه احتیاج به همراه هست یا خیر مریض به تنهایی میتونه برگرده

مهدیه
مهدیه

سلام هزینه ی عمل چقدره ایا متفاوته ؟

امین
امین

با بیمه دانا قرارداد دارید .بیمه تکمیلی دانا هستم

اسدي
اسدي

من يه هـفته پيش عمل هموروييد با ليزر توسط دكتر عابديان انجام دادم خيلي راضيم لازم است از دكتر ومجموعه ي كلنيك تشكر كنم (اسدي)

سیدرضا حسینی
سیدرضا حسینی

چقدر هزینه داشت

ستاره
ستاره

درد داشتین؟

افسانه
افسانه

موقع بی حسی موضعی داروی آرام بخش میدن بخوابی یا بیداری؟آمپول بی حسی از مقعد دردنداشت؟

شهرزاد
شهرزاد

هزینش چقد بود و درد داشتی لطفا بگو

پناهی
پناهی

سلام‌آقای‌دکتر‌من‌ده‌سال‌پیش‌همورید‌م‌راعمل‌کرده‌ام‌وقتی دستشویی دارم نمیتونم مدفوعات نگهدارم زود باید بدم دستشویی لطفا راهنمایی کنید

نگین
نگین

ایابعدازعمل میتونیم ب راحتی حرکت کنیم؟

محمد
محمد

من امروز میرم برای عمل سابقه تیغ جراحی روهم ۲۰ سال پیش داشتم خیلی درداوربود تایکهفته امیدوارم جراحی با لیزر اینجوری نباشه توکل به خدا

علیرضا
علیرضا

سلام من پنج سال میش هنگام اجابت مزاج خون مشاهده کردم و بیشتر میشد و با گذشت چند سالی دچار تنگی مقعد شدید هستم یعنی وقتی غذای بدون فیبر میخورم مثل برنج سفت میشه و اصلا اجابت مزاج من نمیشه و مقعد من خیلی تنگ و وقتی دست میزارم انگار متورم و تنگ و درد ندارد میهواستم بدونم جراحی با لیزر قیمت چنده برای تنگی مقعد؟

سیاوش
سیاوش

سلام بابیمه نیروهای مسلح قرارداددارین

پ ک
پ ک

هزینه جراحی بالیزرچقدهستش

بهزاد
بهزاد

دو سه ماهی میشه موقع اجابت مزاج دچار خونریزی شدم، اولش با پمادهای هموروئید کنترلش کردم ولی با سابقه یبوستی که من دارم متاسفانه مجددا خونریزی شدت گرفته و دیگه قابل کنترل نیست، خیلی هم از عمل جراحی میترسم… چه مدت باید تو نوبت باشم تا عمل بشم آیا همون جلسه اول بعد از معاینه بلافاصله میشه عمل لیزر انجام داد؟ یا باید برای عمل یه روز دیگه وقت بگیرم؟ اگه همه کارها تو یه جلسه باشه خیلی خوبه چون استرس بدی بهم وارد میشه… ممنون از پاسخگویی شما.

سلطانی
سلطانی

سلام هزینه لیزربواسیر رااعلام میکنید

قاسمی
قاسمی

سلام. می‌بخشید جراحی با لیزر برگشت پذیر که نیست؟

.....
.....

سلام.من زن هستم دکتر یا جراح زن دارید؟

مهدی
مهدی

من دچارهمرئیدشدم امکان نداره با پمادمعالجه کنم

فاطمه
فاطمه

سلام ببخشید یکی از دوستانم تقریبا نزدیک سه ماهه که بعد از مدفوعش خونریزی میکنه …علتش چیه و چطوری درمان میشه ممنون میشم راهنماییم کنید

مهدی
مهدی

با سلام لیز درمانی بواسیر تضمینی است وقد هزینه دارد با تشکر

حمید
حمید

سلام … تنگی مقعد هم با لیزر قابل درمان هست؟

مهدی
مهدی

سلام بنده ۱۶ سالم هست و بواسیر دارم می خواستم بدونم این لیزر مشکلی برای من ندارد؟

بهرام
بهرام

سلام هزینه اش چقدره

فرهودی
فرهودی

سلام خسته نباشبدمن دردبسیارشدیدی دارم خیلی شدیداصلا ارعذاب نمیتونم بشینم یاموقع دستشویی که مدفوع میادازحال میرم خیلی هم میترسم همه میگندخیلی مشکله عملش یه طرفی هم ازکرونامبترسم برم بیمارستان خودم هم اهل تبریزهستم هزینه اش زیاده اقای دکتر

مرضیه
مرضیه

سلام ببخشید لیزر باعث تنگی مقعد میشه؟؟ من یبار جراحی کردم دو سال پیش باز برگشت بیماریم با دارو خوب نشد و دو ساله دارم عذاب میکشم میترسم لیزر کنم تنگ بشه مقعد یا درمان نشم

قاسم
قاسم

سلام من حدودا دو سال است که درگیر هستم و از یک نقطه از اطراف مقعد خونریزی دارم هم ازیک نقطه‌ای چرک بیرون میاد آیا با لیزر درمان میشه ضمنا شهرستان هستم

سپیده
سپیده

سلام وقت بخیر ده سالی هست هم مشکل همورویید دارم و هم فیشر ولی نمیدونم تنگی کانال مقعد هم دارم یا نه
دردش خیلی دیگه داره اذیت میکنه طوری که جرات نمیکنم چیزی بخورم
لطفا میشه راهنمایی بفرمایید

بهزاد
بهزاد

با عرض سلام خدمت شما جسارتا ممنون میشم هزینه حراحی رو بفرمایید دیگه ما مزاحم مسئولین جهت پرسش نشیم

لیلا
لیلا

سلام خسته نباشید
ببخشید شکل بیرونی مقعد که در اثر هموروئید خراب شده هم بعد از لیزر ب حالت اول برمیگرده آیا؟؟

Ati
Ati

سلام ببخشید من باردار هستم بازم میتونم لیزر رو انجام بدم یانه؟

علی
علی

سلام یک مدتی میرم دستشویی سمت چپ مقعدم تیرمیکشه درد میکنه ومیوزه وهم خارش داره خون روشن هم چکه میکنه نمدانم همورویید یا شقاق

علی
علی

سلام من الان خيلي وقت بواسیر دارم اصلا خیلی ازیتم
بعدش شروع به عنبر نساء گزاشتن کردم بعد فهمیدم که داخل همین هموروئید بیرونی مو برگشته الان دارم پوماد میزارم ولی هنوزم خوب نشودم میشه راهنمایی کنید ممنون

مدفوعم خوشک

زهرا اکبری
زهرا اکبری

سلام اکبری هستم اراک ۳۰ ساله سه سال مشکل بواسیر دارم و گوشتهای دوری مقعدم زده بیرون وگاهیی خونریزی دارم مخاستم بدونم با لیزر انجام میشه ومن مجرد هستم ایا برام مشکلی پیش نمیاد لطف کنید راهنمایی کنید

مهناز دهقان
مهناز دهقان

من الان بیش از ده روزه که لیزر هموروئید انجام دادم,ولی در موقع اجابت مزاج و ساعت ها بعداز آن,درد شدید دارم.بجز این ,هنوز زائده هایی د مقعد وجود دارد,آیا این طبیعی هست؟بهبودی کامل چه زمانی اتفاق می افتد؟

فاطمه
فاطمه

سلام دردش خیلیه وقتی ک‌لیزر میکنن

فلاح
فلاح

سلام اگه ممکنه هزینه عمل رو برای هموروئید خارجی مشخص کنید ممنونم

مصطفی
مصطفی

سلام خسته نباشد لطفا دو بار عمل کردم آیا میشه لیزر کرد موقع دستشویی درد دارم خون ریزی ندارم با تشکر

علی
علی

سلام من الان خيلي وقت دارم با درش دست و پنجه نرم میکنم به خدا خسته شودم من هموروئید بیرونی دارم اول از درد و خون ریزی شبا خواب نداشتم بعد شروع کردم به عنبر نساء گزاشتن بعد با گوشیم عکس گرفتم فهمیدم داخل همین هموروئید مو برگشته موندم چرا به هر دکتری میگم باور نمی کنه بعد عنبر نساء گزاشتنم اندازه یک ماه گزاشتم بعد شروع به گزاشتن پوماد انتی هموروئید تا الان دارم میزارم همون اش همون کاسه اگر میتونید یک راهنمای بکنیدم

محمد
محمد

سلام اقای دکتر یه سوال داشتم من خونریزی ندارم فقط موقع مدفوع مثل اینکه چاقو هست مقعدو میبره میاد بیرون این درچه مرحله هست آیا با دارو قابل درمان هست یا

اسدی
اسدی

سلام من ی بار عمل کردم سه سال پیش ولی متاسفانه خوب نشدم. برا وقتی میریم کلینیک باید اون عارضه رو داشته باشم؟ چون ی مدت خوبم و باز عود میکنه

ناشناس
ناشناس

سلام وقتتون بخیر. من ۲ سال پیش بخاطر یبوست شدید بخاطر مصرف مواد مخدر در دوره اعتیادم دچار درد و التهاب در ناحیه داخلی و بیرون مقعدم شدم، و موقع دفع و نشستن دچار درد شدید بودم، یمدت رعایت کردم بدون مصرف دارویی یا کار خاصی، برگشت به داخل و مشکل حل شد، ۶ ماهی هست ترک کردم و دچار یبوست نیستم، ولی بیرون مقعدم کمی ملتهب ،به همراه سوزش و خارش هست خیلی حس بدی داره موقع راه رفتن حتما باید بخارونم تا ساکت شه، موقع دفع هم درد خفیفی از سوزش حس میکنم، من ورزش بدنسازی هم میکنم… Read more »

محمد
محمد

سلام
بیمه هم قبول میکنید؟