درمان بواسیر با لیزر و عمل جراحی هموروئید بدون بستری

درمان بیماری های نشیمنگاه با لیزر

هموروئید یا بواسیر چیست؟ یکی از شایع ترین بیماری‌های نشیمنگاهی می‌باشد که نام انگلیسی و علمی آن Hemorrhoids است. بطور کلی به متورم شدن و باد کردن رگ‌های اطراف مقعد که معمولا بر اثر فشار ایجاد می‌شود، بواسیر یا هموروئید می‌گویند.

در اطراف مقعد بافت های مختلفی وجود دارد. یکی از مهم ترین این بافت ها، رگ‌های خونی هستند که وظیفه ی خون رسانی را به عهده دارند. به علت وظیفه اصلی مقعد که دفع مواد زائد بدن است، این رگ ها انعطاف پذیری بیشتری دارند تا در حین اجابت مزاج و هنگام دفع، آسیب کمتری ببینند.

اما برخی شرایط مانند یبوست یا زایمان طبیعی سخت باعث می شود که فشار بسیار زیادی به رگ های این قسمت وارد شود و در نتیجه وضعیت خونرسانی آنها دچار اختلال گردد. گاهی خون در رگ ها جمع می شود و دیگر قابلیت بازگشت ندارد و گاهی هم کشیدگی و یا پارگی رگ ها رخ می دهد. در نتیجه بیماری هموروئید به وجود می‌آید.

وفتی رگ ها منبسط می شوند، دیوراه ها نازک شده و خونریزی اتفاق می افتد. در صورت ادامه این فشار، رگ های آسیب دیده ممکن است از مقعد خارج شوند. منبع: fascrs.org

چون ما هنگام ابتلا به این بیماری از بیان آن خجالت می کشیم، سکوت می‌کنیم و اجازه می دهیم تا عارضه پیشرفت کند. زمانیکه بیماری بسیار پیشرفت کرد و از تحمل مان خارج شد، به دکتر مراجعه می‌کنیم.

دلایل و عوامل

علت های بسیاری برای ابتلا به بواسیر وجود دارد که برخی از شایع ترین آن ها به شرح زیر می باشد:

 • فشار آوردن به روده هنگام دفع مدفوع
 • نشستن طولانی مدت در توالت
 • ابتلا به یبوست یا اسهال مزمن
 • اضافه وزن و چاقی
 • دوران حاملگی
 • روابط جنسی از مقعد
 • عدم استفاده از فیبر در خوراک روزانه
 • بلند کردن اجسام سنگین

فست فودها، کم تحرکی ، استرس، زندگی ماشینی و زیاد نشستن در طول روز نیز از عمده علل ایجاد چنین وضعیتی شناخته شده است. این ها جزئی از سبک زندگی ما هستند پس کاملا واضح است که بسیاری از ما لااقل یک بار هم شده با چنین مشکلی روبرو شده باشیم و همیشه هم آن را به حال خود رها کرده‌ایم.

نشانه‌ها و علائم بواسیر (هموروئید)

تصویر بواسیر(هموروئید) داخلی و خارجی

بیماری بواسیر درجات و انواع مختلفی دارد و این طبیعی است که بسته به اینکه رگ ها تا چه حدی آسیب دیده اند،  علائم و نشانه ها باهم فرق داشته باشند. گاهی خفیف است و گاهی بسیار شدید. گاهی رگ های داخلی مقعد آسیب می بیند گاهی رگ های خارجی. برخی از شایعترین علائم:

 • خونریزی از مقعد به دنبال دفع مدفوع که گاهی درد هم ندارد.
 • درد در ناحیه ی مقعد
 • احساس سوزش و خارش در ناحیه ی مقعد
 • احساس دفع ناکامل مدفوع پس از هر بار اجابت مزاج
 • بیرون زدگی های گوشتی شکل و برجسته در اطراف کانال مقعد
 • خروج ترشحات لزج و بی رنگ به دنبال دفع مدفوع

البته صرف وجود هریک از این علائم نمی‌توان به قطعیت گفت بواسیر به سراغ شما آمده، زیرا علائم آن بسیار شبیه به بیماری شقاق می باشد. به همین دلیل هنگام مشاهده هر یک از علائم، بهتر است به پزشک مراجعه نمائید.

مراجعه به دکتر متخصص بواسیر یا هموروئید که دانش کافی و همچنین سابقه درمان های موفق این بیماری را در کارنامه خود داشته باشد، مهم ترین قدم در درمان هموروئید است.

می دانیم معاینه مقعد برای هیچ کسی خوشایند نیست اما ما در کلینیک دکتر بیژن عابدیان. یک هدف داریم و آن درمان قطعی و البته سریع بیماری شماست. آن هم در فضایی کاملا آرام و البته امن. سلامتی شما از هر چیزی مهم تر است پس خجالت را کنار بگذارید.

در تشخیص بواسیر به شما کمک می کنیم

اگر تصور می‌کنید که به این بیماری مبتلا هستید و علائمی شبیه به علائم بواسیر را تجربه می‌کنید، از طریق واتساپ با مشاوران ما در ارتباط باشید.

عمل جراحی بواسیر با لیزر

اول اینکه کابوس تیغ و چاقوی عمل بواسیر یا هموروئید را فراموش کنید. روش های نوین و بسیار پیشرفته ای در علم پزشکی به وجود آمده است که مقوله ی درمان بسیاری از بیماری ها را به طور کل دگرگون کرده است.

در روش درمان ما نه خبری از بستری است و نه خبری از بیهوشی عمومی و عوارض آن. زمان هم قطعا با اهمیت است شما باید در سریع ترین زمان ممکن دوره درمان نقاهت خود را بگذرانید.

عمل جراحی هموروئید درمان بواسیر با لیزر

مدرن ترین روشی که امروزه در دنیا برای درمان قطعی انواع بواسیر کاربرد دارد تکولوژی لیزر درمانی است. شاید بپرسید برای انجام چنین کاری بهترین پزشک کیست و به کجا باید مراجعه کرد؟ کلینیک دکتر بیژن عابدیان یکی از مجهزترین و پیشرفته ترین کلینیک های تخصصی تشخیص و درمان انواع بیماری های مقعدی در تهران است با تیمی از بهترین پرسنل مجرب و پرشک متخصص در این زمینه به شمار می آید. اما چرا بهترین:

مزایای درمان هموروئید با لیزر

 • بدون درد
 • بدون خونریزی
 • بدون بخیه و پانسمان
 • بدون بیهوشی
 • بدون بستری
 • بدون عوارض ناشی از عمل بواسیر از جمله بی اختیاری در دفع مدفوع
 • بدون بازگشت مجدد هموروئید
 • با هزینه ای کمتر از عمل جراحی در بیمارستان

بواسیر شما را در کمتر از ۱ ساعت درمان کنیم و شما به خانه یا محل کار خود باز می‌گردید.

اگر هموروئید شما از درجه ی ۱ یا ۲ باشد لیزر بواسیر قطعا بهترین گزینه است. بواسیر درجه ۱ فقط با خونریزی همراه است و بواسیر درجه ۲ علاوه بر خونریزی، مختصری درد و بیرون زدگی هم دارد. این ها خفیف ترین درجات هموروئید می باشند و با اشعه درمانی به وسیله ی لیزر کاملا برطرف خواهند شد. اگر هم درجه ی هموروئید شما ۳ یا ۴ باشد یعنی انواع شدید تر آن ، باز هم می‌توان به وسیله ی لیزر مشکل را برای همیشه حل کرد.

بعد از درمان بواسیر چه باید کرد؟

بیماری هموروئید یا بواسیر همانطور که قبلا گفته شد بخاطر سبک زندگی ماشینی و خوارک غلط معمولا بوجود می آید، پس برای اینکه مجدد به این بیماری دچار نشوید بهتر است نوشیدن آب زیاد، مصرف فیبر و نشستن در آب گرم و ورزش را در برنامه روزانه خود داشته باشید.

سوالات متداول بواسیر

خونریزی مقعدی علامت هموروئید است؟

خونریزی مقعدی یا مشاهده خون در مدفو‌ع همیشه هم نشانه ای از هموروئید نیست. بلکه می تواند ناشی از بیماری های متعددی باشد، که نیاز به بررسی های بیشتری دارد.

عمل لیزر بواسیر با بی حسی انجام میشود یا بیهوشی؟

با بی حسی موضعی انجام میشود.

بعد از لیزر نیاز به بستری شدن هست؟

خیر شما از فردای روز عمل لیزر می توانید به امور روزمره خود برسید.

هزینه لیزر چقدر است؟ و آیا بیمه این هزینه را بر می گرداند؟

برای اینکه هزینه درمان بواسیر با لیزر را تعیین کنیم. باید حضورا به کلینیک ما مراجعه کنید تا بعد از معاینه و بررسی وضعیت بیمار میزان دقیق هزینه ها مشخص شود. در ضمن بیمه ها هزینه درمان های سرپایی مثل لیزر را پرداخت نمی کنند.

ساعت کار و شماره تماس کلینیک ؟

کلینیک ما همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۰ شب در خدمت بیماران است. برای پذیرش و نوبت دهی میتوانید با شماره تماس های ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳ و ۰۹۱۹۹۵۳۶۸۰۸ در ارتباط باشید.

قبل و بعد از عمل چه کارهایی انجام دهیم؟

قبل از عمل نیاز به آزمایش خاصی نیست. اما حداقل سه روز قبل، مصرف داروهای آسپرین را متوقف کنید. بعد از عمل مصرف داروهای آنتی بیوتیک و نشستن در آب گرم می تواند به تسریع روند بهبودی کمک کند.

رژیم غذایی بیمار قبل و بعد از عمل چگونه باشد؟

قبل از انجام جراحی نیازی به رژیم غذایی خاصی نیست. اما بعد از عمل باید از غذاهای سرشار از فیبر و مایعات فراوان استفاده کنید.

آیا پزشک خانم هم در مجموعه شما حضور دارند؟

مجموعه پزشکی ما را آقایان تشکیل میدهند، اما به جهت آسایش خاطر بیماران دستیاران ما خانم هستند که آماده سازی بیمار قبل از عمل را بر عهده دارند.

آیا احتمال بازگشت بواسیر بعد از لیزر وجود دارد؟

درمان بواسیر با لیزر قطعی ترین روش درمان این بیماری است، زیرا که به طور کامل زائده هموروئید را از بین می برد. اما اگر بیمار بعد از درمان نکات پیشگیری کننده مثل رژیم غذایی صحیح، فعالیت بدنی و … رعایت نکند، ممکن است مجدداً به بواسیر دچار شود.

آیا درمان هموروئید با لیزر عوارضی به دنبال دارد؟

سال های متمادی است که پزشکان از لیزر برای درمان این بیماری استفاده می کنند. اما تاکنون، بر خلاف روشهای جراحی هموروئید، عوارضی از این درمان گزارش نشده است.

160
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
avatar
71 Comment threads
89 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
82 Comment authors
پاسخ مشاوربلوچعلینسیمرضا Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
آریا
آریا

خیلی عالیه اگه به این راحتی باشه منتها ما چون شهرستان زندگی میکنیم نمیدونم براحتی میتونیم وقت بگیریم

بوژابادی
بوژابادی

عالیه ولی اگه میشداقای دکترب بیمارستان بعضی شهرستانهاهم میومدن و این لطف رودرحق شهرستانیهامیکردن عالی میشدچون خیلی هاهستن ولی رفت وبرگشت براشون سخت

مهسا
مهسا

سلام درمان بواسیر خارجی چگونه است

پورسیفی _آستارا
پورسیفی _آستارا

سلام لطفا هزینه جراحی،درمانی چقدرمیشه
با تلفن هم میشه وقت گرفت

مهدی
مهدی

حدود قیمت با لیزر بواسیر درجه ۲
چقدر میشه
حدودی بگید

ابراهیمی
ابراهیمی

سلام روزبخیر همسر من مشکل بواسیر دارن چند سالی میشه .با داروبهتر میشدن مدتی اما دوباره تکرار می‌شد .حداقل هزینه لیزر چقدر که بعد حضوری بیان

محمود
محمود

با عرض سلام لطفا بفرمایید عمل با لیزر چقدر هزینه دارد ممنون.

Mag
Mag

حتما باید لیزر بشه بادارو رفع نمیشه

زنگنه
زنگنه

الان انجام میدید تو این شرایط کرونا؟!

مهدیه
مهدیه

سلام . درمان در یک جلسه انجام میشه ؟

خسرو
خسرو

سلام
تقریبا هزینه لیزر چقدره
ایا تصمینی است

محمد
محمد

سلام
بعدازجراحی چقدربایدبیماربماند

میلاد
میلاد

سلام میخواستم بدونم هزینش چقدره و از شهرستان بیایم ی روزه میتونیم برگردیم یا ن و اینکه احتیاج به همراه هست یا خیر مریض به تنهایی میتونه برگرده

مهدیه
مهدیه

سلام هزینه ی عمل چقدره ایا متفاوته ؟

امین
امین

با بیمه دانا قرارداد دارید .بیمه تکمیلی دانا هستم

اسدي
اسدي

من يه هـفته پيش عمل هموروييد با ليزر توسط دكتر عابديان انجام دادم خيلي راضيم لازم است از دكتر ومجموعه ي كلنيك تشكر كنم (اسدي)

سیدرضا حسینی
سیدرضا حسینی

چقدر هزینه داشت

ستاره
ستاره

درد داشتین؟

افسانه
افسانه

موقع بی حسی موضعی داروی آرام بخش میدن بخوابی یا بیداری؟آمپول بی حسی از مقعد دردنداشت؟

شهرزاد
شهرزاد

هزینش چقد بود و درد داشتی لطفا بگو

پناهی
پناهی

سلام‌آقای‌دکتر‌من‌ده‌سال‌پیش‌همورید‌م‌راعمل‌کرده‌ام‌وقتی دستشویی دارم نمیتونم مدفوعات نگهدارم زود باید بدم دستشویی لطفا راهنمایی کنید

نگین
نگین

ایابعدازعمل میتونیم ب راحتی حرکت کنیم؟

محمد
محمد

من امروز میرم برای عمل سابقه تیغ جراحی روهم ۲۰ سال پیش داشتم خیلی درداوربود تایکهفته امیدوارم جراحی با لیزر اینجوری نباشه توکل به خدا

علیرضا
علیرضا

سلام من پنج سال میش هنگام اجابت مزاج خون مشاهده کردم و بیشتر میشد و با گذشت چند سالی دچار تنگی مقعد شدید هستم یعنی وقتی غذای بدون فیبر میخورم مثل برنج سفت میشه و اصلا اجابت مزاج من نمیشه و مقعد من خیلی تنگ و وقتی دست میزارم انگار متورم و تنگ و درد ندارد میهواستم بدونم جراحی با لیزر قیمت چنده برای تنگی مقعد؟

سیاوش
سیاوش

سلام بابیمه نیروهای مسلح قرارداددارین

پ ک
پ ک

هزینه جراحی بالیزرچقدهستش

بهزاد
بهزاد

دو سه ماهی میشه موقع اجابت مزاج دچار خونریزی شدم، اولش با پمادهای هموروئید کنترلش کردم ولی با سابقه یبوستی که من دارم متاسفانه مجددا خونریزی شدت گرفته و دیگه قابل کنترل نیست، خیلی هم از عمل جراحی میترسم… چه مدت باید تو نوبت باشم تا عمل بشم آیا همون جلسه اول بعد از معاینه بلافاصله میشه عمل لیزر انجام داد؟ یا باید برای عمل یه روز دیگه وقت بگیرم؟ اگه همه کارها تو یه جلسه باشه خیلی خوبه چون استرس بدی بهم وارد میشه… ممنون از پاسخگویی شما.

سلطانی
سلطانی

سلام هزینه لیزربواسیر رااعلام میکنید

قاسمی
قاسمی

سلام. می‌بخشید جراحی با لیزر برگشت پذیر که نیست؟

.....
.....

سلام.من زن هستم دکتر یا جراح زن دارید؟

مهدی
مهدی

من دچارهمرئیدشدم امکان نداره با پمادمعالجه کنم

فاطمه
فاطمه

سلام ببخشید یکی از دوستانم تقریبا نزدیک سه ماهه که بعد از مدفوعش خونریزی میکنه …علتش چیه و چطوری درمان میشه ممنون میشم راهنماییم کنید

مهدی
مهدی

با سلام لیز درمانی بواسیر تضمینی است وقد هزینه دارد با تشکر

حمید
حمید

سلام … تنگی مقعد هم با لیزر قابل درمان هست؟

مهدی
مهدی

سلام بنده ۱۶ سالم هست و بواسیر دارم می خواستم بدونم این لیزر مشکلی برای من ندارد؟

بهرام
بهرام

سلام هزینه اش چقدره

فرهودی
فرهودی

سلام خسته نباشبدمن دردبسیارشدیدی دارم خیلی شدیداصلا ارعذاب نمیتونم بشینم یاموقع دستشویی که مدفوع میادازحال میرم خیلی هم میترسم همه میگندخیلی مشکله عملش یه طرفی هم ازکرونامبترسم برم بیمارستان خودم هم اهل تبریزهستم هزینه اش زیاده اقای دکتر

مرضیه
مرضیه

سلام ببخشید لیزر باعث تنگی مقعد میشه؟؟ من یبار جراحی کردم دو سال پیش باز برگشت بیماریم با دارو خوب نشد و دو ساله دارم عذاب میکشم میترسم لیزر کنم تنگ بشه مقعد یا درمان نشم

قاسم
قاسم

سلام من حدودا دو سال است که درگیر هستم و از یک نقطه از اطراف مقعد خونریزی دارم هم ازیک نقطه‌ای چرک بیرون میاد آیا با لیزر درمان میشه ضمنا شهرستان هستم

سپیده
سپیده

سلام وقت بخیر ده سالی هست هم مشکل همورویید دارم و هم فیشر ولی نمیدونم تنگی کانال مقعد هم دارم یا نه
دردش خیلی دیگه داره اذیت میکنه طوری که جرات نمیکنم چیزی بخورم
لطفا میشه راهنمایی بفرمایید

بهزاد
بهزاد

با عرض سلام خدمت شما جسارتا ممنون میشم هزینه حراحی رو بفرمایید دیگه ما مزاحم مسئولین جهت پرسش نشیم

لیلا
لیلا

سلام خسته نباشید
ببخشید شکل بیرونی مقعد که در اثر هموروئید خراب شده هم بعد از لیزر ب حالت اول برمیگرده آیا؟؟

Ati
Ati

سلام ببخشید من باردار هستم بازم میتونم لیزر رو انجام بدم یانه؟

علی
علی

سلام یک مدتی میرم دستشویی سمت چپ مقعدم تیرمیکشه درد میکنه ومیوزه وهم خارش داره خون روشن هم چکه میکنه نمدانم همورویید یا شقاق

علی
علی

سلام من الان خيلي وقت بواسیر دارم اصلا خیلی ازیتم
بعدش شروع به عنبر نساء گزاشتن کردم بعد فهمیدم که داخل همین هموروئید بیرونی مو برگشته الان دارم پوماد میزارم ولی هنوزم خوب نشودم میشه راهنمایی کنید ممنون

مدفوعم خوشک

زهرا اکبری
زهرا اکبری

سلام اکبری هستم اراک ۳۰ ساله سه سال مشکل بواسیر دارم و گوشتهای دوری مقعدم زده بیرون وگاهیی خونریزی دارم مخاستم بدونم با لیزر انجام میشه ومن مجرد هستم ایا برام مشکلی پیش نمیاد لطف کنید راهنمایی کنید

مهناز دهقان
مهناز دهقان

من الان بیش از ده روزه که لیزر هموروئید انجام دادم,ولی در موقع اجابت مزاج و ساعت ها بعداز آن,درد شدید دارم.بجز این ,هنوز زائده هایی د مقعد وجود دارد,آیا این طبیعی هست؟بهبودی کامل چه زمانی اتفاق می افتد؟

فاطمه
فاطمه

سلام دردش خیلیه وقتی ک‌لیزر میکنن

فلاح
فلاح

سلام اگه ممکنه هزینه عمل رو برای هموروئید خارجی مشخص کنید ممنونم

مصطفی
مصطفی

سلام خسته نباشد لطفا دو بار عمل کردم آیا میشه لیزر کرد موقع دستشویی درد دارم خون ریزی ندارم با تشکر

علی
علی

سلام من الان خيلي وقت دارم با درش دست و پنجه نرم میکنم به خدا خسته شودم من هموروئید بیرونی دارم اول از درد و خون ریزی شبا خواب نداشتم بعد شروع کردم به عنبر نساء گزاشتن بعد با گوشیم عکس گرفتم فهمیدم داخل همین هموروئید مو برگشته موندم چرا به هر دکتری میگم باور نمی کنه بعد عنبر نساء گزاشتنم اندازه یک ماه گزاشتم بعد شروع به گزاشتن پوماد انتی هموروئید تا الان دارم میزارم همون اش همون کاسه اگر میتونید یک راهنمای بکنیدم

محمد
محمد

سلام اقای دکتر یه سوال داشتم من خونریزی ندارم فقط موقع مدفوع مثل اینکه چاقو هست مقعدو میبره میاد بیرون این درچه مرحله هست آیا با دارو قابل درمان هست یا

اسدی
اسدی

سلام من ی بار عمل کردم سه سال پیش ولی متاسفانه خوب نشدم. برا وقتی میریم کلینیک باید اون عارضه رو داشته باشم؟ چون ی مدت خوبم و باز عود میکنه

ناشناس
ناشناس

سلام وقتتون بخیر. من ۲ سال پیش بخاطر یبوست شدید بخاطر مصرف مواد مخدر در دوره اعتیادم دچار درد و التهاب در ناحیه داخلی و بیرون مقعدم شدم، و موقع دفع و نشستن دچار درد شدید بودم، یمدت رعایت کردم بدون مصرف دارویی یا کار خاصی، برگشت به داخل و مشکل حل شد، ۶ ماهی هست ترک کردم و دچار یبوست نیستم، ولی بیرون مقعدم کمی ملتهب ،به همراه سوزش و خارش هست خیلی حس بدی داره موقع راه رفتن حتما باید بخارونم تا ساکت شه، موقع دفع هم درد خفیفی از سوزش حس میکنم، من ورزش بدنسازی هم میکنم… Read more »

محمد
محمد

سلام
بیمه هم قبول میکنید؟