درمان بواسیر

درمان بواسیر با لیزر بدون عمل جراحی و نیاز به بستری

حدودا نصف مردم جهان در طول زندگی خود به بواسیر دچار می شوند، هموروئید یک بیماری مقعدی رایج به شناخته می شود که در انتهای راست روده و مقعد ایجاد می شود. بسیاری از مبتلایان به این بیماری با علائم و دلایل بروز هموروئید آشنا نبوده و به همین دلیل نحوه درمان را به تعویق می اندازند. در ادامه به بررسی جامع این بیماری، روش های درمان بواسیر با لیزر و عمل جراحی و همچنین مزایا و معایب هر روش می پردازیم.

بیماری هموروئید

بیماری هموروئید یا بواسیر چیست؟ یکی از شایع ترین بیماری‌های نشیمنگاهی می‌باشد که نام انگلیسی و علمی آن Hemorrhoids است. به متورم شدن و باد کردن رگ‌های اطراف مقعد که معمولا بر اثر فشار وارد شده بر رکتوم ایجاد می‌شود، بواسیر یا هموروئید می‌گویند.

به طور کلی رگ‌های خونی اطراف مقعد که وظیفه خونرسانی را به عهده دارند، دارای انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سایر عروق هستند. اما با این حال ممکن است شرایطی مثل یبوست مزمن یا برقراری رابطه مقعدی که چندین برابر فشار به ناحیه مقعد وارد می‌کنند، باعث ایجاد کشیدگی و یا پارگی رگ های این قسمت از بدن شوند.

معمولا بیماران مبتلا به هموروئید از بیان آن خجالت کشیده و درمان را به تعویق می اندازند؛ این امر باعث پیشرفت بیماری و حاد شدن آن شده و علائم دردناک تری به همراه خواهد داشت. بنابراین بدانید که هموروئید خود به خود درمان نشده ومی بایست اقدامات درمانی پزشکی برای آن صورت گیرد.

درمان بواسیر با لیزر

دریافت مشاوره برای درمان هموروئید

اگر به دنبال درمان هموروئید بدون کمترین عوارض هستید، با وما تماس بگیرید.

درمان بواسیر با لیزر

باید گفت که تصور غلط از درمان هموروئید با تیغ و چاقوی جراحی یا عمل بواسیر یا هموروئید را فراموش کنید. روش های نوین و بسیار پیشرفته ای در علم پزشکی وجود دارد که نحوه درمان بواسیر و بسیاری از بیماری‌ها را به طور کلی دگرگون کرده است. درمان بواسیر با لیزر جدیدترین و بهترین روش درمان است که در ادامه بیشتر با این روش آشنا می شوید.

در روش لیزر بواسیر با تاباندن اشعه یکپارچه لیزر co2 زائده‌های هموروئیدی را حذف می‌کنند و این درمان با حداقل درد و خونریزی انجام می‌شود.

لیزر بواسیر

در لیزر هموروئید خبری از بستری در بیمارستان و بیهوشی عمومی و عوارض درمان های سنتی نیست.

مدرن ترین روشی که امروزه در دنیا برای درمان قطعی بواسیر بدون عمل جراحی به کار گرفته می شود، تکنولوژی لیزر درمانی است. شاید بپرسید برای انجام لیزر درمانی، بهترین پزشک چه کسی است و باید به کجا مراجعه کرد؟

کلینیک درمان لیزر یکی از مجهزترین و پیشرفته ترین مراکز درمان هموروئید با لیزر در تهران است و با بکارگیری پرسنل مجرب و پزشک متخصص توانسته بیش از هزاران درمان موفق را در کارنامه خود ثبت کند.

مزایای لیزر هموروئید

 • بدون درد
 • عدم خونریزی
 • بدون بخیه و پانسمان
 • بدون بیهوشی
 • عدم نیاز به بستری
 • درمان قطعی بواسیر
 • بدون عوارض ناشی از عمل جراحی بواسیر به روش سنتی مثل بی اختیاری در دفع مدفوع
 • عدم بازگشت مجدد هموروئید

اگر هموروئید شما از نوع داخلی درجه ۱ یا ۲ باشد، لیزر بواسیر قطعا بهترین گزینه است. بواسیر درجه ۱با خونریزی همراه و بواسیر درجه ۲ علاوه بر خونریزی، درد و بیرون زدگی هم به همراه دارد. 

موارد ذکر شده، خفیف ترین گرید های هموروئید می باشند و با اشعه درمانی به وسیله لیزر کاملا برطرف خواهند شد. البته که اگر هم شدت هموروئید شما گرید ۳ یا ۴ باشد؛ یعنی انواع شدید تر آن، باز هم می‌توان به وسیله لیزر بیماری را برای همیشه درمان نمود.

تعیین وقت لیزر هموروئید

برای تعیین وقت معاینه و لیزر هموروئید، از طریق شماره زیر با کلینیک تماس بگیرید.

مراقبت‌های بعد از درمان هموروئید با لیزر

همانطور که قبلا گفته شد، معمولا بیماری هموروئید یا بواسیر به دلیل سبک زندگی ماشینی و نحوه تغذیه غلط به وجود می آید.

بنابراین جهت پیشگیری از عود مجدد بیماری بعد از لیزر ؛ بهتر است نوشیدن آب و مایعات زیاد، مصرف فیبر و نشستن در آب گرم، استفاده از توالت فرنگی و عدم استفاده از شوینده های حساسیت زا را در برنامه خود قرار دهید. رعایت همین نکات ساده بعد از لیزر برای تکمیل دوره درمان شما کافی است.

فیلم درمان سرپایی بواسیر با لیزر

در ادامه فیلم درمان سرپایی بواسیر با لیزر را مشاهده می‌کنید که چگونه با اشعه لیزر این زائده از بین می‌رود:

انواع روش‌های درمان بواسیر

عمل جراحی هموروئید به روش های سنتی هم از راهکار های درمان این عارضه به شمار می رود. البته عمل بواسیر با لیزر به دلیل مزایای فراوان تا حد زیادی جایگزین این روش ها شده است. 

در ادامه به بررسی و توضیح راه های مختلف عمل هموروئید می‌پردازیم:

عمل بواسیر با استاپلر

استاپلر یک روش عمل بواسیر است که معمولا برای هموروئید داخلی درجه سه و چهار که از مقعد بیرون زده کاربرد دارد. در جراحی استاپلر یا هموروئیدوپکسی با استفاده از یک دستگاه جریان خون در هموروئید را متوقف کرده و این زائده به مرور کوچک شده و از بین می رود.

این روش درمان تضمینی بواسیر به حساب نمی آید و طبق تحقیقات؛ بسیاری از بیماران بعد از مدتی دچار عود مجدد این عارضه شده اند.

درمان هموروئید با رابربند

روش رابربند هم برای درمان هموروئید داخلی کاربرد داشته و با استفاده از آنوسکوپ صورت می گیرد و طی آن انتهای بواسیر با استفاده از کش بسته می شود. بعد از اینکه یک حلقه پلاستیکی به دور زائده هموروئیدی بسته می شود، جریان خون به این قسمت قطع شده و زائده از بین می رود.

در روش رابربند، بیمار را متحمل درد و خونریزی زیادی می کند. علاوه بر آن این روش درمان قطعی هموروئید به شمار نرفته و احتمال بازگشت بیماری وجود خواهد داشت.

درمان بواسیر با رابربند

اسکلروتراپی هموروئید

اسکلروتراپی نوعی روش درمان برای عروق خونی آسیب دیده و اصطلاحاً واریسی شده است. این درمان روشی قدیمی برای درمان عروق است که از قرن ۱۹ میلادی مورد توجه قرار گرفت. در این شیوه ماده ای مخصوص به عروق خونی یا لنفاوی تزریق می شود که هدف از آن کوچک تر کردن و از بین بردن عروق است.

برای درمان بواسیر با روش اسکلروتراپی در حدود ۱ الی ۳ میلیمتر داروی اسکلروزان که همان ترکیب فنل در روغن زیتون است را؛ به عروق آسیب دیده در زیر مخاط بالشتک های هموروئید و قسمت متورم آن تزریق می کنند.

پس از تزریق اسکلروزان دیواره سیاهرگ ها دچار چسبندگی شده و در نهایت به خشک شدن عروق خونی و فروکش کردن آن می انجامد. اما به دلیل امکان عدم بهبودی فرد، نمی توان از اسکلروتراپی به عنوان روش قطعی درمان یاد کرد.

جراحی هموروئیدکتومی باز

هموروئیدکتومی باز یک روش جراحی برای بهبود هموروئید است. در روش هموروئیدکتومی باز با استفاده از تیغ جراحی و تحت بیهوشی، بافت اضافی بواسیر را حذف می کنند.

در این روش محل جراحی را بخیه نمی‌زنند و آن را باز می گذارند و یک گاز یا پانسمان را روی زخم می‌گذارند تا زخم بسته شود.

عمل جراحی هموروئیدکتومی بسته

هموروئید کتومی بسته نیز کاملا مشابه هموروئیدکتومی باز انجام می شود؛ با این تفاوت که در روش بسته پزشک جراح با نخ بخیه محل جراحی را ترمیم می کند و بعد از مدتی باید بخیه های عمل بواسیر کشیده شود.

فیلم عمل بواسیر

در ادامه فیلم عمل جراحی بواسیر به روش هموروئیدکتومی را مشاهده می‌کنید.

دوران نقاهت بعد از عمل هموروئید چگونه است؟

عمل جراحی بواسیر هم مثل سایر روش های جراحی نیاز به گذراندن دوران نقاهت دارد. به این معنی که بیمار باید این مدت زمان را با احتیاط کامل بگذراند تا دچار عفونت یا بازگشت مجدد بیماری نشود. اولین روز بعد از جراحی فرد در بیمارستان بستری می شود تا پانسمان و مراقبت های لازم انجام شود و اگر بیمار درد زیادی داشته باشد، به او داروی مسکن تزریق می شود.

معمولا دوره نقاهت بعد از عمل هموروئید که طی آن با استفاده از تیغ جراحی بافت بواسیری حذف شده و در این ناحیه برش ایجاد شده، ۲ تا ۳ هفته است. برخی از مواردی که در دوران نقاهت بعد از عمل هموروئید باید رعایت شود به شرح زیر است:

 • استراحت کامل در اولین روز بعد از عمل و پرهیز از هر فعالیتی که باعث ایجاد فشار شود
 • رعایت بهداشت محل جراحی و تعویض به موقع پانسمان برای پیشگیری از ایجاد عفونت
 • استفاده از آنتی بیوتیک، داروهای مسکن و همچنین پماد هموروئید طبق تجویز پزشک و برای درمان درد بعد از عمل هموروئید
 • مصرف به اندازه غذاهای فیبردار و ملین مثل سوپ و مایعات برای راحت تر شدن حرکات روده
 • عدم استفاده از شوینده های حساسیت زا و معطر در زمان شستشوی مقعد
 • استفاده از توالت فرنگی و همچنین بالش طبی در زمان نشستن

مقایسه لیزر و جراحی بواسیر

به طور کلی عمل هموروئید با لیزر در مقایسه با روش های جراحی سنتی این عارضه مزایای بسیاری دارد. افرادی که تجربه عمل بواسیر به روش های قدیمی را داشته اند، به خوبی از مراحل سخت جراحی و همچنین مراقبت های بعد از عمل آگاهی دارند.

در روش لیزر هموروئید دوران نقاهت یک روز است و از فردای عمل لیزر بیمار می تواند راه برود و فعالیت های روزمره خود را انجام دهد. همچنین در این روش خبری از بستری، پانسمان و عوارض جراحی نیست و بیمار درد و ناراحتی احساس نخواهد کرد.

هزینه عمل بواسیر با لیزر و جراحی هم تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و با توجه به مزایای لیزر بسیاری از مبتلایان این روش را انتخاب می کنند.

مراجعه به دکتر بواسیر یا هموروئید که دانش کافی و همچنین سابقه درمان های موفق این بیماری را در کارنامه خود داشته باشد، مهمترین قدم در درمان هموروئید با لیزر است.

علائم و علتهای بروز بواسیر

در برخی افراد بواسیر خفیف و برخی بسیار شدید است. همچنین گاهی رگ های داخلی مقعد تحت آسیب و گاهی رگ های خارجی به هموروئید مبتلا می شوند. با در بررسی همه موارد ذکر شده؛ علائم بواسیر خارجی و داخلی می تواند بسیار متفاوت باشد.

برخی از شایعترین علائم:

 • خونریزی از مقعد به دنبال دفع مدفوع که گاهی درد هم ندارد.
 • درد در ناحیه ی مقعد
 • احساس سوزش و خارش در ناحیه ی مقعد
 • احساس دفع ناکامل مدفوع پس از هر بار اجابت مزاج
 • بیرون زدگی های گوشتی شکل و برجسته در اطراف کانال مقعد
 • خروج ترشحات لزج و بی رنگ به دنبال دفع مدفوع

البته ناگفته نماند صرف وجود هریک از این علائم ذکر شده نمی‌توان ابتلا به هموروئید را قطعی دانست. زیرا علائم آن بسیار شبیه به انواع دیگر بیماری های مقعدی همچون شقاق می باشد. به همین دلیل زمان مشاهده هر یک از علائم، بهتر است به پزشک مراجعه و تشخیص قطعی را به متخصص بسپارید.

همچنین شایع ترین دلایل بواسیر به شرح زیر است:

 • فشار آوردن به روده هنگام دفع مدفوع
 • نشستن طولانی مدت در توالت
 • ابتلا به یبوست یا اسهال مزمن
 • اضافه وزن و چاقی
 • دوران حاملگی
 • روابط جنسی از مقعد
 • عدم استفاده از فیبر در خوراک روزانه
 • بلند کردن اجسام سنگین

سوالات متداول بواسیر

250
دیدگاه بگذارید

avatar
200
  Subscribe  
Notify of
آریا
آریا

خیلی عالیه اگه به این راحتی باشه منتها ما چون شهرستان زندگی میکنیم نمیدونم براحتی میتونیم وقت بگیریم

aria
aria

میشه من عکس مشکل بیمارم رو بزارم شما ببینید که با لیزر میشه درمانش کرد یا اینکه حتما باید ابتدا حضوری بیاوریم ایشان رو چون مشکل جسمی دارن

رها
رها

پزشک خانم ندارید

حمید
حمید

سلام لطفا هزینه تقریبی رو میشه اعلام کنید تا راحت تر تصمیم گیری کنیم ممنون.

ارزو
ارزو

یه ماه که شدیدا درد دارم و دنبال یه پزشک خوب میگردم ولی ترجیح دادم با دارو درمان شم تا عمل که دارو هیچ بهبودی تو درمانم نداشت

هادی
هادی

سلام فکنم مال من درجه ۲ هست خونریزی نداره ولی درد و بیرون زدگی داره میخاستم ببینم با دارو حل نمیشه ایا؟؟؟

حسن ا تبریز
حسن ا تبریز

سلام من بتازگی عمل انجام دادم هم شقاق وهم بواسیر ایابایددراب گرم مایع ضدعفونی کننده بریزیم بعدبنشینیم یاخیروتاچندروزهنگام نشستن سرتوالت خون بیرون میزند

سعید
سعید

سلام
هزینه لیزربواسیر تقریبا چقدره؟

hossein
hossein

سلام هزینه عملش چنده؟

A....h
A....h

سلام ۴۲سال دارم بعد از بارداری دچاره بیرون زدگی کوچک از ناحیه مقعد شدم ک با خونریزی هم بعضی وقتها همراه است آیا لیزر درمان قطعی است ؟بازگشت ندارد….شهرستان هستم

سارا
سارا

سلام.‌من یه بار عمل جراحی کردم. تقریبا ده سال پیش اما بعد دو سال دوباره دردم شروع شد و گوشت اضافه زده بیرون . میخوام مطمعن باشم که با لیزر هم دوباره برنمی گرده .برا همین خیلی میترسم. وخیلی هم درد دارم.لطفا بیشتر رهنمایم کنید.

محسن
محسن

سلام و عرص ادب من ۸ ساله بواسیر دارم و دیگ خسته شدم از این وصعیت از کار و زندگی افتادم از طرفی هم میترسم از عوارص بعد عمل بی اختیاری در مدفوع میخواستم هزینه عمل رو بدونم و آیا مطمئن این راه…

فاطمه زهرا
فاطمه زهرا

سلام
براي گرفتن نوبت چند روز قبلش بايد هماهنگ كنيم؟

احسان دلبری
احسان دلبری

با سلام و وقت بخیر ببخشید من ی چند وقتی هست سوزش و گاهی خون در مدفوعم بود چن روز پیش رفتم دکتر جهانبخش ویزیت کرد قرص ژلفین و مترو نیدازول و ژل دیلتیژل و مگنی میلک و شیاف تجویز کردن الان ک استفاده میکنم هنگام دفع مدفوع خیلی احساس سوزش دارم تو مقعدم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

احمد گرائیلی
احمد گرائیلی

خوب اگه عمل جراحی انجام داده بشه و برداشته بشه باز هم امکان داره این بیماری سراغ آدم بیاد؟من هم خونریزی دارم هم درد شدید هم خارش شدید هم سوزش شدید بواسیرمم اندازه یه گوشت یه بند انگشتی زده بیرون دردش در حدیه که نشستن برام دشواره اصلا نمیتونم بشینم نمیتونم راه برم این عمل لیزری که میگید احتمالا دوباره این بیماری برمیگرده من میخوام دیگه برنگرده باید عمل جراحی انجام بدم؟راهنمایی بفرمایید لطفا

الهام
الهام

سلام خسته نباشید من ۵ماه پیش یزد عمل کردم با لیزر ولی خوب نشدم خیلی سوزش و بعدش درد دارم پیش همون دکترهم رفتم گفت مشکلی نداری نمیدونم بخاطر چیه و من باید چکار کنم؟

رامین
رامین

سلام هزبنه لیزربرای همورویید۳یا۴که هموروییدبیرون آمده چقدراست؟آیابابانک سپه قراردادداریدیاخیر؟

علی
علی

خوبه فقط بعد از لیزر این بیماری بازم برمیگرده؟

محمد اميري
محمد اميري

سلام عمل با بيمه خدمات درماني انجامش ممكنه ياخير

Mohammad
Mohammad

هزینه لیزر بواسیر نوع ۲ خفیف حدودا تو چه قیمتی هست و میخوام مراجعه کنم باید کار خاصی انجام بدم

اکرم تاجیک
اکرم تاجیک

سلام. میخواستم بدونم هزینه این عمل چقدره؟

اکرم تاجیک
اکرم تاجیک

آیا بیمه های تکمیلی هزینه را قبول می کنند؟

p s
p s

سلام هزینه عمل چقدر میشه؟

بوژابادی
بوژابادی

عالیه ولی اگه میشداقای دکترب بیمارستان بعضی شهرستانهاهم میومدن و این لطف رودرحق شهرستانیهامیکردن عالی میشدچون خیلی هاهستن ولی رفت وبرگشت براشون سخت

مهسا
مهسا

سلام درمان بواسیر خارجی چگونه است

پورسیفی _آستارا
پورسیفی _آستارا

سلام لطفا هزینه جراحی،درمانی چقدرمیشه
با تلفن هم میشه وقت گرفت

مهدی
مهدی

حدود قیمت با لیزر بواسیر درجه ۲
چقدر میشه
حدودی بگید

ابراهیمی
ابراهیمی

سلام روزبخیر همسر من مشکل بواسیر دارن چند سالی میشه .با داروبهتر میشدن مدتی اما دوباره تکرار می‌شد .حداقل هزینه لیزر چقدر که بعد حضوری بیان

محمود
محمود

با عرض سلام لطفا بفرمایید عمل با لیزر چقدر هزینه دارد ممنون.

Mag
Mag

حتما باید لیزر بشه بادارو رفع نمیشه

زنگنه
زنگنه

الان انجام میدید تو این شرایط کرونا؟!

مهدیه
مهدیه

سلام . درمان در یک جلسه انجام میشه ؟

خسرو
خسرو

سلام
تقریبا هزینه لیزر چقدره
ایا تصمینی است

محمد
محمد

سلام
بعدازجراحی چقدربایدبیماربماند

میلاد
میلاد

سلام میخواستم بدونم هزینش چقدره و از شهرستان بیایم ی روزه میتونیم برگردیم یا ن و اینکه احتیاج به همراه هست یا خیر مریض به تنهایی میتونه برگرده

مهدیه
مهدیه

سلام هزینه ی عمل چقدره ایا متفاوته ؟

امین
امین

با بیمه دانا قرارداد دارید .بیمه تکمیلی دانا هستم

اسدي
اسدي

من يه هـفته پيش عمل هموروييد با ليزر توسط دكتر عابديان انجام دادم خيلي راضيم لازم است از دكتر ومجموعه ي كلنيك تشكر كنم (اسدي)

سیدرضا حسینی
سیدرضا حسینی

چقدر هزینه داشت

ستاره
ستاره

درد داشتین؟

افسانه
افسانه

موقع بی حسی موضعی داروی آرام بخش میدن بخوابی یا بیداری؟آمپول بی حسی از مقعد دردنداشت؟

شهرزاد
شهرزاد

هزینش چقد بود و درد داشتی لطفا بگو

پناهی
پناهی

سلام‌آقای‌دکتر‌من‌ده‌سال‌پیش‌همورید‌م‌راعمل‌کرده‌ام‌وقتی دستشویی دارم نمیتونم مدفوعات نگهدارم زود باید بدم دستشویی لطفا راهنمایی کنید

نگین
نگین

ایابعدازعمل میتونیم ب راحتی حرکت کنیم؟

محمد
محمد

من امروز میرم برای عمل سابقه تیغ جراحی روهم ۲۰ سال پیش داشتم خیلی درداوربود تایکهفته امیدوارم جراحی با لیزر اینجوری نباشه توکل به خدا

علیرضا
علیرضا

سلام من پنج سال میش هنگام اجابت مزاج خون مشاهده کردم و بیشتر میشد و با گذشت چند سالی دچار تنگی مقعد شدید هستم یعنی وقتی غذای بدون فیبر میخورم مثل برنج سفت میشه و اصلا اجابت مزاج من نمیشه و مقعد من خیلی تنگ و وقتی دست میزارم انگار متورم و تنگ و درد ندارد میهواستم بدونم جراحی با لیزر قیمت چنده برای تنگی مقعد؟

سیاوش
سیاوش

سلام بابیمه نیروهای مسلح قرارداددارین

پ ک
پ ک

هزینه جراحی بالیزرچقدهستش

بهزاد
بهزاد

دو سه ماهی میشه موقع اجابت مزاج دچار خونریزی شدم، اولش با پمادهای هموروئید کنترلش کردم ولی با سابقه یبوستی که من دارم متاسفانه مجددا خونریزی شدت گرفته و دیگه قابل کنترل نیست، خیلی هم از عمل جراحی میترسم… چه مدت باید تو نوبت باشم تا عمل بشم آیا همون جلسه اول بعد از معاینه بلافاصله میشه عمل لیزر انجام داد؟ یا باید برای عمل یه روز دیگه وقت بگیرم؟ اگه همه کارها تو یه جلسه باشه خیلی خوبه چون استرس بدی بهم وارد میشه… ممنون از پاسخگویی شما.

سلطانی
سلطانی

سلام هزینه لیزربواسیر رااعلام میکنید

قاسمی
قاسمی

سلام. می‌بخشید جراحی با لیزر برگشت پذیر که نیست؟

.....
.....

سلام.من زن هستم دکتر یا جراح زن دارید؟

مهدی
مهدی

من دچارهمرئیدشدم امکان نداره با پمادمعالجه کنم

فاطمه
فاطمه

سلام ببخشید یکی از دوستانم تقریبا نزدیک سه ماهه که بعد از مدفوعش خونریزی میکنه …علتش چیه و چطوری درمان میشه ممنون میشم راهنماییم کنید