تفاوت هزینه عمل جراحی و لیزر کیست مویی و شرایط بیمه

تفاوت هزینه عمل جراحی و لیزر کیست مویی و شرایط بیمه

به بازگشت مو به زیر پوست بالای مقعد کیست مویی یا سینوس پیلونیدال گفته می شود که معمولا با تورم، درد و ترشح عفونت همراه است. در این مقاله قصد داریم به بررسی هزینه عمل کیست مویی با روش های مختلف بپردازیم:

هزینه جراحی و لیزر کیست مویی

برای درمان کیست مویی راهی به جز جراحی و لیزر وجود ندارد، اما بعضی از بیماران به دلیل ترس از جراحی و همچنین هزینه عمل کیست مویی درمان این عارضه را به تاخیر می اندازند.

استفاده از داروهای آنتی بیوتیک و روش های خانگی تاثیر چندانی در درمان این عارضه نخواهد داشت، زیرا باید عفونت و مواد زائدی که در زیر پوست ایجاد شده بطور کامل تخلیه شود.

اگر به موقع برای درمان این عارضه اقدام نکنید عفونت به بافت های اطراف گسترش پیدا می کند و علاوه بر سخت تر شدن شرایط، هزینه جراحی کیست مویی افزایش می یابد.

در حال حاضر علاوه بر روش های قدیمی جراحی، از روش نوین لیزر برای درمان کیست مویی استفاده می شود که به دلیل سهولت و مزایای زیادی که دارد بسیار مورد استقبال بیماران قرار گرفته است.

در قدم اول برای تعیین هزینه عمل کیست مویی باید به دکتر متخصص مراجعه کنید تا معاینات لازم انجام شده و وضعیت بیماری شما بررسی شود. بدون بررسی شرایط بیماری امکان اعلام هزینه وجود نخواهد داشت.

مشاوره برای تعیین هزینه

می توانید برای تعیین هزینه لیزر کیست مویی در واتساپ با مشاوران ما در تماس باشید.

بعد از مراجعه به پزشک، با توجه به شرایط بیماری یکی از روش های جراحی باز، بسته و لیزر کیست مویی به شما پیشنهاد خواهد شد.

عوامل مختلفی در تعیین هزینه عمل کیست مویی تاثیر گذارند که برخی از آنها را در ادامه بررسی می کنیم:

  • دستمزد پزشکی که به آن مراجعه می کنید
  • هزینه بیمارستان یا کلینیک
  • وضعیت بیماری

آیا بیمه هزینه عمل کیست مویی را پرداخت می کند؟

بیمه معمولا هزینه جراحی هایی که در بیمارستان انجام می شوند و بیشتر از ۶ ساعت طول می کشند را پرداخت می کند. بنابراین برای دریافت هزینه لیزر کیست مویی باید از طریق بیمه تکمیلی تان اقدام کنید و بیمه تامین اجتماعی این هزینه به عهده نخواهد گرفت.

تفاوت هزینه جراحی و لیزر

معمولا این تصور وجود دارد که هزینه درمان کیست مویی با لیزر از عمل جراحی کمی بالاتر است، اما اگر هزینه های جانبی جراحی را در نظر بگیرید متوجه این موضوع خواهید شد که تفاوت چندانی بین هزینه درمان در این دو روش وجود نخواهد داشت.

جراحی سنتی: جراحی کیست مویی به روش های سنتی به دو صورت باز و بسته انجام می شود. این نوع جراحی ها باید تحت بیهوشی کامل و در بیمارستان انجام شوند. 

بیمار معمولا از روز قبل از عمل در بیمارستان بستری می شود و تا یک روز بعد تحت نظر خواهد بود. بنابراین علاوه بر هزینه جراحی، هزینه بستری شدن در بیمارستان، مراقبت ها و دوران نقاهت طولانی بعد عمل هم به این هزینه اضافه می شود.

به علاوه احتمال عفونت در محل جراحی و بازگشت مجدد بیماری هم وجود خواهد داشت. البته هزینه عمل کیست مویی در بیمارستان و تحت بیهوشی معمولا توسط بیمه پرداخت می شود.

عمل لیزر کیست مویی: درمان کیست مویی با لیزر در کلینیک و به صورت سرپایی انجام می شود. این عمل نیازی به بیهوشی ندارد و در کمتر از نیم ساعت به پایان می رسد.

بعد از لیزر نیازی به گذراندن دوران نقاهت طولانی و مراقبت های بعد از عمل وجود نخواهد داشت. بنابراین در این روش از هیچ یک از هزینه های جانبی بستری و دوران استراحت طولانی خبری نیست.

احتمال بازگشت بیماری و یا عوارض بعد از جراحی هم وجود نخواهد داشت.

بنابراین هزینه درمان کیست مویی با لیزر تقریبا با عمل جراحی برابر است، با این تفاوت که بیمار در روش لیزر مجبور به تحمل درد، ناراحتی و دوران نقاهت سخت نخواهد بود.