درمان کیست مویی با لیزر و بدون جراحی در یک جلسه

درمان بیماری های نشیمنگاه با لیزر
سینوس پیلونیدال (pilonidal sinus) یا کیست مویی چیست و آن را چقدر می شناسید؟ آیا می‌دانید که تنها راه درمان کیست مویی با لیزر و جراحی است؟ زیرا تا زمانی که عفونت کیست مویی بطور کامل تخلیه و بافت سینوس با جراحی حذف نشود، این عارضه درمان نمی شود.

این بیماری در جنگ جهانی دوم و بین رانندگان جیپ شیوع گسترده ای یافت. علت هم رانندگی طولانی مدت در مسیرهای سخت و ناهموار بود. به طور کلی مردان و به خصوص مردان جوان در برابر این بیماری بسیار آسیب پذیرترند و پرمویی بدن آنها باعث شده که آمار ابتلا به این بیماری در مردان به تا حدی بیشتر باشد.

قوی ترین تئوری ها می گوید معمولا به دنبال یک سری بی احتیاطی ها ممکن است سر و کله ی این بیماری پیدا شود. این عارضه مهلک و کشنده نیست ولی می تواند به قدری دردناک شود که شما را از تک تک امور زندگی تان باز دارد.

هنگامی که مراجعین کلینیک ما با چنین مشکلی مراجعه می کردند متوجه شدیم که بیشتر آنها یک علامت مشترک داشتند که بی توجهی به آن باعث شده بود بیماری شان پیشرفت کند و چنین وضعیت وخیمی را برای آنها به وجود بیاورد. آغاز درد در قسمت انتهایی کمر، درست بالای خط باسن.

مشاوره آنلاین و تشخیص سریع

برای تشخیص سریعتر بیماری و همچنین تعیین وقت معاینه می توانید از طریق واتساپ با مشاوران ما در ارتباط باشید.

آیا من هم کیست مویی دارم؟

این بیماری در دسته بیماری های مقعدی یا نشیمنگاهی قرار دارد. اگر بخواهیم آن را ساده تر تعریف کنیم ، یک کیسه یا حفره ی کوچک پوستی در انتهایی ترین قسمت کمر و بالای خط باسن است که از مو، چرک و مواد زائد عفونی پر شده است و ممکن است خود را به شکل آبسه هم نشان دهد.

در پوست ناحیه ی کمر تعداد بسیار زیادی مو وجود دارد. نشستن طولانی مدت، اصطکاک موها با لباس، تغییرات هورمونی در سنین بلوغ، پرمویی بیش از حد بدن و مجعد بودن موها، پوشیدن لباس های تنگ و اضافه وزن از عواملی هستند که به شدت می‌تواند موهای روی پوست کمر را تحریک کند و باعث بازگشت آنها به زیر پوست گردد.

درست مانند فرو رفتن یک تراشه ی چوب بسیار نازک درون پوست. بدن نسبت به مویی که زیر پوست بازگشته واکنش ایمنی خود را آغاز می کند و این آغاز عفونت است. کیست مویی در اطراف موی بازگشته به زیر پوست به مرور زمان شکل می گیرد و ممکن است حفره های پوستی متعددی در اطراف آن به وجود بیاید.

برای تشخیص کیست مویی به دنبال چه علائمی باشم؟

درمان کیست مویی با لیزر

از علائم کیست مویی مقعدی می‌توان به دردی مختصر در انتهای کمر اشاره کرد که به مرور یک فرورفتگی کوچک پوستی در بالای خط باسن خود مشاهده می‌کنید که به سرعت هم عفونی می‌شود و به بافتی ملتهب و متورم تبدیل خواهد شد.

به دنبال آن کیست پیلونیدال به مرور علائم و نشانه های زیر را نشان می دهد:

 • تورم و التهاب محل عارضه به شکل آبسه
 • درد شدید هنگام نشستن ، ایستادن یا خم شدن
 • مشاهده ی مو در آن قسمت
 • ترشح چرک و خون از محل مربوطه
 • ترشحات بدبو
 • تشکیل چندین سوراخ و حفره در سطح پوست
 • تب
 • پوست قرمز و بسیار دردناک در اطراف آن

هرکدام از این علائم می تواند شدت بیشتری پیدا کند و در صورت عدم آغاز درمان مناسب وضعیت دردناک تری را برای شخص ایجاد می‌کند.

انتخاب راه درمان کیست مویی در پایین کمر

باید بگوییم درمان های زیادی برای این بیماری وجود ندارد که به طور قطع بتواند تمامی چرک و عفونت داخل آن را به طور کامل از بدن خارج کند. درمان کیست مویی با روش های خانگی هم برای از بین بردن این عارضه موثر و قوی نیستند.

ممکن است دکتر کیست مویی در مراحل ابتدایی آنتی بیوتیک برای شما تجویز کنید اما در نظر داشته باشید فقط برای کنترل عفونت است و کمکی به درمان قطعی بیماری نمی‌کند. نشستن در وان آب گرم و استفاده از داروهای گیاهی هم دقیقا به همین منظور هستند. تسکین درد و کاهش عفونت. اما مشکل اصلی همچنان سر جای خود است.

مشاهده مطلب بهترین دکتر متخصص کیست مویی

راه درمان کیست مویی بدون جراحی

اگر بیماری کیست مویی در حد یک آبسه ی عفونی ساده باشد ممکن است پزشک در مطب خود به کمک برشی نازک و سطحی که تحت بی حسی موضعی انجام می دهد، چرک و عفونت کیست مویی شما را تخلیه کند و مشکل شما را برطرف نماید.

اما گاهی وضعیت آبسه و بیماری شما کمی وخیم تر است و با یک برش ساده قابل برطرف شدن نیست. در چنین شرایطی شما به عمل جراحی نیاز دارید اما نه با تیغ و چاقوی جراحی.

کلینیک ما برای درمان کیست مویی بدون جراحی و به طور قطعی و بدون بازگشت، تکنولوژی لیزر درمانی را انتخاب کرده است البته در کنار تیمی از بهترین پزشکان متخصص.

قدرت اشعه لیزر می تواند بدون کوچکترین آسیبی به بافت های سالم مجاور، سینوس پیلونیدال را از عمیق ترین لایه های پوست به طور کامل و دقیق جدا کند و برای همیشه آن را ریشه کن نماید. درمان کیست مویی با لیزر و بدون جراحی یکی از پرکاربرد ترین روش ها برای رهایی از این عارضه است که بسیار مورد توجه و استقبال بیماران قرار گرفته است.

مزایای درمان کیست مویی با لیزر

 • کاهش درد
 • به حداقل رساندن خونریزی
 • ترمیم زودتر زخم
 • کاهش تورم
 • بدون بستری و در یک جلسه
 • هزینه ای کمتر از جراحی در بیمارستان

هزینه عمل کیست مویی با لیزر

باید بگوییم که تعیین هزینه لیزر کیست مویی به موارد گوناگونی وابسته است که بعد از مراجعه بیمار و انجام معاینات لازم می‌توان نظر قطعی داد. جراحی کیست مویی با لیزر یک عمل سرپایی به شمار می‌رود که بدون بیهوشی و در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود. بیمه عادی هزینه ای را بابت عمل های سرپایی پرداخت نمی‌کند.

تماس برای تعیین فوری وقت

برای اطلاع از هزینه و تعیین وقت ویزیت و مشاوره می توانید با کلینیک تماس بگیرید. همکاران ما صمیمانه پاسخگوی شما خواهند بود.

اگر دارای بیمه تکمیلی هستید، می‌توانید قبل از انجام عمل لیزر کیست مویی، به یکی از شعب بیمه تکمیلی خود مراجعه کنید و از شرایط پرداخت هزینه آگاه شوید. برخی از بیمه‌های تکمیلی تا سقف ۹۰ درصد هزینه این عمل را پوشش می‌دهند.

سوالات متداول

عمل کیست مویی با لیزر باز انجام می شود یا بسته (بخیه زده می شود یا خیر) ؟

نوع این عمل بنا به تشخیص دکتر و نوع کیست تعیین میگیرد.

آیا بعد از عمل لیزری کیست نیاز به استراحت مطلق یا بستری شدن است؟

خیر، بعد از درمان با لیزر بیمار مرخص شده و می تواند در همان روز بعد از عمل به محل کار یا منزل خود بازگردد.

در درمان کیست مویی با لیزر، ناحیه کیست را برش میدهند یا درمان با تابش لیزر انجام می شود؟

برای این جراحی اشعه لیزر ناحیه کیست را برش داده و کیست و محتویات آن را همزمان خارج می کند.

آیا بعد از درمان لیزری امکان برگشت کیست وجود دارد؟

با استفاده از لیزر می توان به طور کامل کیست را تخلیه نمود و از عود مجدد جلوگیری کرد و برگشت کیست مویی با لیزر به مراتب کمتر از عمل سنتی است.

عمل کیست مویی با لیزر با بی حسی انجام می شود یا بیهوشی ؟

درمان لیزری تحت بی حسی موضع کیست انجام میشود.

بی توجهی به درمان کیست مویی چه عوارضی دارد؟

به مرور عفونت و عمق زخم گسترش یافته و ضمن تخریب بافت های اطراف کیست، عفونت نیز وارد خون می شود. یکی دیگر از عوارض درمان نکردن این بیماری در طولانی مدت سرطان پوست است.

چه مراقبت هایی بعد از درمان کیست مویی با لیزر یا جراحی نیاز است؟

اگر درمان با لیزر صورت بگیرید، امکان عفونت یا عود مجدد بیماری کمتر است، با این حال رعایت نکات بهداشتی در هر دو درمان الزامی است. این نکات شامل رعایت بهداشت فردی، ضد عفونی کردن موضع، تعویض پانسمان (در جراحی سنتی) و تراشیدن موهای زائد است.

آیا امکان درمان کیست با دارو وجود دارد؟

خیر، دارویی اختصاصی برای کیست وجود ندارد. مصرف آنتی بیوتیک نیز در بهترین حالت عفونت کیست را کاهش میدهد. برای درمان قطعی باید موضع کیست با جراحی سنتی یا لیزر تخلیه شود.

خونریزی بعد از عمل طبیعی است؟

بله، میزان خونریزی بعد از جراحی بسته به وسعت کیست و نوع عمل (جراحی سنتی یا لیزر) و باز و بسته بودن دارد.

بهبودی کامل بعد از جراحی چند روز طول می کشد؟

این مدت زمان بستگی به شرایط بیمار، رعایت نکات بهداشتی و نوع جراحی دارد. در مورد جراحی با لیزر این مدت زمان بسیار کوتاه تر است.

هزینه عمل کیست مویی با لیزر چقدر است؟

تعیین دقیق هزینه عمل بعد از مراجعه به پزشک و بررسی کیست انجام میشود.

آیا درمان کیست مویی با لیزر محدودیتی دارد؟

خیر همه افراد می توانند از این درمان بهره ببرند.

ساعت کار و شماره تماس کلینیک ؟

کلینیک ما همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۰ شب در خدمت بیماران است. برای پذیرش و نوبت دهی میتوانید با شماره تماس های ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳ و ۰۹۱۹۹۵۳۶۸۰۸ در ارتباط باشید.

آیا پزشک خانم هم در مجموعه شما حضور دارند؟

به جهت آسایش خاطر بیماران دستیاران ما خانم هستند که آماده سازی بیمار قبل از عمل را بر عهده دارند و با لباس گان فقط ناحیه مورد عمل در دید و دسترس قرار می دهند.

آیا قبل عمل دارو یا آزمایشی نیاز است؟

خیر، قبل از عمل با لیزر نیازی به آزمایش خاصی نیست، اما در برخی موارد و به جهت کاهش عفونت کیست پزشک قبل از عمل مصرف داروهای آنتی بیوتیک را توصیه می کند.

44
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
avatar
18 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
پاسخ مشاورفریدونیخشایارسمیهسعید Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
سزار
سزار

باسلام .من ۲ روز ک درد شدیدی در پایین شیار باسنم دارم ‌.ن میتونم بنشینم ن میتونم تکون بخورم. ولی ن حفره ای ایجاد شده ن بو میده ن سیاه شده فقط وقتی نگاه کردم ی چیز کوچیک شبیه جوش خیلی کوچیک سفید مانند مشاهده کردم.هیچ کدوم از علاعم رو ندارم ب جز درد وحشتناکی ک دارم لطفا راهنمایی کنید.دوروز ک اینطور شدم حتی قرمز هم نشده فقط ی چیز کوچیک شبیع جوش دیده میشه

اراد
اراد

همونه کیست گرفتی بدبخت شدی رفت

مرتضی
مرتضی

سلام بنده شهرستان هستم داری کیست موئی هستم وبه عمل جراحی نیاز دارم یک اینکه هزینه عمل چقدر میشه دوم اینکه ایا کلنیک با بیمه تامیین اجتماعی قرارداد داره ؟

ارش سياوش
ارش سياوش

سلام و عرض ادب
اگر اين عارضه در حالت بد بينانه ترين حالت باشه هم با ليزر قابل درمان ميباشد؟
با تشكر

رضا
رضا

سلام من تازه عمل کردم لیزر فقط برای زمانی هست که ریشه موها کیست و بسوزونه فقط همین ولی عملش زیاد سنگین نیست نیم ساعت ادم هرچه چاق باشه زیاد گود میشه ولی اگه لاغر باشی یه بند انگشت گود میشه و بخیه میخوره

سعید
سعید

سلام هزینه تقریبی چقدره؟

سمیه
سمیه

سلام من اهواززندگی میکنم به چند مطب متخصص جراح مراجعه کردم همه میگفتن لیزری وجود ندارد وفقط با عمل میتوانیم کیست مویی رو برداریم حالا من چی کارکنم آیا کلینیکی هست به من معرفی کنید درشهرخودم ممنون

اراد
اراد

کیانپارس هست یکی با لیزر انجام میده ۵ ملیون کیانپارس مرداد جنوبی مجتمه ابن سینا

Saeed
Saeed

سلام ..خسته نباشید من یک سال پیش عمل کردم در بندر عباس اما هنوز خوب نشدم …گوشت بدن من خیلی بده و هنوز گوشت نیاورده …الان چندروزه دوباره جای عملم یه برآمدگی دراومده انگار توش جراحت هست…ممنون اگه راهنمایی کنین

محمد
محمد

ببخشید بعد از چه مدت زمان عدم درمان این عارضه می تونه خطرناک باشه؟

نگار
نگار

سلام اقای دکتر خسته نباشید من کیست مویی داشتم و مهرماه عمل باز انجام دادم و کیستم بزرگ بود
الان ۵ماه میگذره و محل عملمم کامل تمیز و خوبه ولی گاهی محل عمل یه کوچولو بازمیشه و بعد چن روز دوباره بسته میشه پیش دکترم رفتم گفتن چون پوست نازکه اینجوری میشه و ب مرور بهتر میشه
بنظر شما علت اینکه گاهی یکم بازمیشه چیه ؟

saied
saied

با سلام من چند سالی بود از این کیست یا همون مو برگشتی اعزاب میکشیدم تا جراحی نکردم راحت نشدم عملشم بازه نه بخیه نه چیزی تا خودش کم کم خوب بشه تقریبا ۳۰ روز طول کشید تا خوب بشم در کل اگه با عمل لیزر بشه اون کیست رو سوزوند ک عالیه دیگه اعزاب جراحی رو نداره .هر کی این مشکل رو داره یک روز هم کوتاهی نکنه چون بدجور عفونت میکنه. موفق باشید یا حق

مبین
مبین

سلام درمان کیست مویی با لیزر چند روز دوره نقاهت داره؟ و کسی که بیمه‌ی تکمیلی داره چقدر میشه؟

حمید
حمید

سلام خسته نباشین من مشکل کیست مویی دارم و به خاطر شغلی که دارم نمیتونم مرخصی بگیرم میخواستم بدونم چند روز بعد از جراحی با لیزر میتونم به محل کارم برگردم

فاطمه
فاطمه

سلام .بعد عمل چند بار باید به مرکز مراجعه کنیم .چون از استان دیگه باید بیایم .

اراد
اراد

سلام دکتر من عمل کیست موی انجام دادم با لیزر دکتر گفت فلپ کنی همش بسته میشه و انجام داد واسم بعد عمل دیدم اون ناحیه همه شده بخیه حدود ۳۰ بخیه ایا عمل با لیزر بخیه میخواد و به من درن وصل کردن تا ۷ روز باید باشه خوب با این چیزا فرقی با عمل باز نداره و دردش خیلی زیادا

...
...

سلام درمان کیست مویی با لیزر درد داره؟

سجاد خزائیلی
سجاد خزائیلی

سلام سجاد هستم ..تقریبا هشت سال بود کیست مویی داشتم و هرجا میرفتم میگفتند فقط عمل باز باید انجام بشه که نهایتا پیش دکتر عابدیان رفتم و دیروز لیزر شدم فوق العاده سریع عمل کرد و درد مختصری داشت و امروز دیگه رو پا شدم واقعا دست خودشون و پرسنل صبورشون که به تمام سوالاتم طی شبانه روز گذشته دادن درد نکنه🙏 خود دکتر هم دستش بسیار سبک بود بهتون پیشنهاد میدم یکبار برا همیشه از شر کیست رها بشید بد کوفتی بود 😅 همیشه سلامت باشید.

سعید
سعید

سلام من بیمه تکمیلی کوثر ایا شما با بیمه کوثر قرارداد دارید؟؟

سمیه
سمیه

سلام وقتتون بخیر من ۱۸ سالمه و پایین کمرم چندوقتیه که درد میکنه یه چیزی شبیه جوش زده تحقیق کردم نوشته بود کیست مویی این علائمو داره.چجوری باید مطمئن یشم که کیست مویی هست یا نه؟چیکار کنم بدتر نشه

خشایار
خشایار

سلام من یه چیزی شبیه کورک روی کمرم زده که دردناک هم هست خودم چندبار سعی کردم خالیش کنم ولی نشد لطفا راهنمایی کنید

فریدونی
فریدونی

سلام من یک هفته هست کمر درد دارم و لباس زیرم یکم بخاطر ترشح و خون آبه خیس میشه علتش چیه