درمان کیست مویی با لیزر در یک جلسه بدون بستری، درد و خونریزی

درمان بیماری های نشیمنگاه با لیزر
کیست مویی یا سینوس پیلونیدال را چقدر می شناسید؟ این بیماری در جنگ جهانی دوم و بین رانندگان جیپ شیوع گسترده ای یافت. علت هم رانندگی طولانی مدت در مسیرهای سخت و ناهموار بود. به طور کلی مردان و به خصوص مردان جوان در برابر این بیماری بسیار آسیب پذیرترند و پرمویی بدن آنها باعث شده که آمار ابتلا به کیست مویی در مردان به مراتب بیشتر باشد.  قوی ترین تئوری ها می گوید معمولا به دنبال یک سری بی احتیاطی ها ممکن است سر و کله ی این بیماری پیدا شود. کیست مویی مهلک و کشنده نیست ولی می تواند به قدری دردناک شود که شما را از تک تک امور زندگی تان باز دارد.

هنگامی که مراجعین کلینیک ما با چنین مشکلی مراجعه می کردند متوجه شدیم که بیشتر آنها یک علامت مشترک داشتند که بی توجهی به آن باعث شده بود بیماری شان پیشرفت کند و چنین وضعیت وخیمی را برای آنها به وجود بیاورد. آغاز درد در قسمت انتهایی کمر، درست بالای خط باسن.

آیا من هم کیست مویی دارم؟

این بیماری در دسته ی بیماری های مقعدی یا نشیمنگاهی قرار دارد. اگر بخواهیم آن را ساده تر تعریف کنیم ، یک کیسه یا حفره ی کوچک پوستی در انتهایی ترین قسمت کمر و بالای خط باسن است که از مو، چرک و مواد زاید عفونی پر شده است. ممکن است خود را به شکل آبسه هم نشان دهد.

در پوست ناحیه ی کمر تعداد بسیار زیادی مو وجود دارد.نشستن طولانی مدت، اصطکاک موها با لباس، تغییرات هورمونی در سنین بلوغ، پرمویی بیش از حد بدن و مجعد بودن موها، پوشیدن لباس های تنگ و اضافه وزن از عواملی هستند که به شدت می تواند موهای روی پوست کمر را تحریک کند و باعث بازگشت آنها به زیر پوست گردد. درست مانند فرو رفتن یک تراشه ی چوب بسیار نازک درون پوست. بدن نسبت به مویی که زیر پوست بازگشته واکنش ایمنی خود را آغاز می کند و این آغاز عفونت است. کیست مویی در اطراف موی بازگشته به زیر پوست به مرور زمان شکل می گیرد و ممکن است حفره های پوستی متعددی در اطراف آن به وجود بیاید.

برای تشخیص کیست مویی به دنبال چه علایمی باشم؟

از علائم کیست مویی شاید دردی مختصر در انتهای کمر باشد که به مرور یک فرورفتگی کوچک پوستی در بالای خط باسن خود مشاهده می کنید که به سرعت هم عفونی می شود و به بافتی ملتهب و متورم تبدیل خواهد شد.
درمان کیست مویی با لیزر
به دنبال آن کیست مویی به مرور علائم و نشانه های زیر را نشان می دهد:

 • تورم و التهاب محل عارضه به شکل آبسه
 • درد شدید هنگام نشستن ، ایستادن یا خم شدن
 • مشاهده ی مو در آن قسمت
 • ترشح چرک و خون از محل مربوطه
 • ترشحات بدبو
 • تشکیل چندین سوراخ و حفره در سطح پوست
 • تب
 • پوست قرمز و بسیار دردناک در اطراف آن

هرکدام از این علائم می تواند شدت بیشتری پیدا کند و در صورت عدم آغاز درمان مناسب وضعیت دردناک تری را برای شخص ایجاد می کند.

درمان خانگی کیست مویی تاثیری دارد؟

باید بگوییم درمان های زیادی برای کیست مویی وجود ندارد که به طور قطع بتواند تمامی چرک و عفونت داخل آن را به طور کامل از بدن خارج کند. درمان های خانگی تا این حد موثر و قوی نیستند. ممکن است پزشک در مراحل ابتدایی آنتی بیوتیک برای شما تجویز کنید اما در نظر داشته باشید فقط برای کنترل عفونت است و کمکی به درمان قطعی کیست مویی نمی کند. نشستن در وان آب گرم و استفاده از داروهای گیاهی هم دقیقا به همین منظور هستند. تسکین درد و کاهش عفونت. اما مشکل اصلی همچنان سر جای خود است.

درمان قطعی کیست مویی من چیست؟

اگر کیست مویی در حد یک آبسه ی عفونی ساده باشد ممکن است پزشک در مطب خود به کمک برشی نازک و سطحی که تحت بی حسی موضعی انجام می دهد، چرک و عفونت کیست مویی شما را تخلیه کند و مشکل شما را برطرف نماید.

اما گاهی وضعیت کیست مویی کمی وخیم تر است و با یک برش ساده قابل برطرف شدن نیست. در چنین شرایطی شما به عمل جراحی نیاز دارید اما نه با تیغ و چاقوی جراحی. کلینیک ما برای درمان قطعی چنین مواردی از کیست مویی، تکنولوژی لیزردرمانی را انتخاب کرده است البته در کنار تیمی از بهترین پزشکان متخصص. قدرت اشعه ی لیزر می تواند بدون کوچکترین آسیبی به بافت های سالم مجاور، کیست مویی را از عمیق ترین لایه های پوست به طور کامل و دقیق جدا کند و برای همیشه آن را ریشه کن نماید.

مزایای درمان کیست مویی با لیزر

 • کاهش درد
 • به حداقل رساندن خونریزی
 • ترمیم زودتر زخم
 • کاهش تورم
 • بدون بستری و در یک جلسه
 • هزینه ای کمتر از جراحی در بیمارستان

اگر سوال بیشتری دارید یا می خواهید وقت ویزیت و مشاوره بگیرید می توانید با کلینیک ما در تماس باشید. همکاران ما صمیمانه پاسخگوی شما خواهند بود.