عکس واضح زگیل تناسلی زنان و مردان – شکل ظاهری

عکس واضح زگیل تناسلی زنان و مردان – شکل ظاهری

زگیل تناسلی بیماری عفونی به شدت مسری است. این بیماری می تواند از طریق تماس پوست با پوست نواحی مخاطی منتقل شود و شایع ترین روش انتقال آن تماس جنسی است و در عکس زگیل تناسلی، نواحی که احتمال ایجاد این زائده وجود دارد را مشاهده می کنید.

عامل زگیل، ویروس پاپیلومای انسانی شناخته می شود. برخی از انواع این ویروس می تواند موجب زگیل شود، ولی تایپ دیگری از این ویروس عامل سرطان های خطرناک نظیر سرطان دهانه رحم می شود.

زگیل های تناسلی همانطور که در عکس زگیل تناسلی نیز مشاهده می کنید، ظاهری برجسته شبیه به گل کلم داشته و می تواند در خوشه هایی یک تا ده تایی و حتی بیشتر ایجاد شود. این زگیل ها می تواند ظاهری نرم و یا سفت داشته باشند.

و بر طبق عکس زگیل های تناسلی رنگی شبیه به پوست، صورتی مایل به قهوه ای و یا کمی تیره تر و یا حتی کمی روشنتر دارند. این برآمدگی های توپر در اغلب موارد بدون درد و یا خونریزی هستند.

همچنین همانطور که در عکس زگیل تناسلی میبینید، زائده ها ممکن است تخت یا کاملا برجسته باشند.

شکل‌های مختلف زگیل
شکل های مختلف زگیل

مشاوره برای تشخیص زگیل تناسلی

اگر علائم این زائده را مشاهده می کنید، می توانید برای تشخیص آسان تر از طریق واتساپ با مشاوران ما در ارتباط باشید.

عکس زگیل تناسلی داخل واژن، کشاله ران و دهان

مهمترین راه شناخت زگیل های تناسلی تطابق آنها با موارد مشابه در عکس زگیل تناسلی است، زیرا تقریباً ظاهری شبیه به هم دارند.

اولین مشخصه این بیماری ایجاد آن در نواحی تناسلی است، این زگیل ها در زنان در نواحی از جمله کشاله ران، لب های کوچک یا بزرگ آلت تناسلی، دهانه رحم، اطراف مقعد، داخل واژن و در صورت تماس دهانی در دهان و گلو ایجاد می شود.

در اینجا عکس واضح زگیل تناسلی داخل واژن را مشاهده می‌کنید.

عکس زگیل داخل واژن
عکس زگیل داخل واژن

و در مردان در نواحی از جمله روی آلت، کشاله ران ها، زیر ناف و زیر شکم و در صورت تماس دهانی در دهان و گلو ایجاد می شود و در حدود ۳ هفته پس از تماس با فرد آلوده بروز می کند، البته در برخی افراد آلوده به ویروس HPV نمود بیرونی نداشته یعنی فرد حتی با وجود آلودگی نیز  زگیل هایی را در نواحی تناسلی مشاهده نمی کند.

عکس زگیل کشاله ران
عکس زگیل کشاله ران
زگیل داخل دهان
زگیل داخل دهان

درمان زگیل تناسلی با لیزر و کرایو بهترین گزینه ها برای درمان این عارضه هستند. انواع زگیل در اندازه های بزرگ و کوچک و حتی زائده های داخل واژن به راحتی با این روش ها قابل درمان هستند.

البته باید توجه داشته باشید ک هویروس hpv بعد از درمان زگیل هم در بدن شما خواهد ماند.

شکل ظاهری زگیل در زنان و مردان

شکل ظاهری زگیل تناسلی

نکته دیگر این است که برخی از زنان تنها دچار زگیل در دهانه رحم هستند در نتیجه هیچ علامتی ندارند و تنها پس از رابطه جنسی دچار خونریزی می شوند این زنان باید نسبت به این بیماری مشکوک باشند.

در برخی موارد تشخیص دقیق این بیماری و تمیز دادن آن از سایر بیماری های پوستی کمی مشکل است و یا حتی در برخی افراد این زگیل ها با چشم غیر مسلح قابل تشخیص نیستند از همین روی لازم است،برای بررسی های بیشتر با پزشک مشورت نمایید.

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Notify of