شکل ظاهری و عکس زگیل تناسلی در زنان و مردان برای تشخیص

شکل ظاهری و عکس زگیل تناسلی در زنان و مردان برای تشخیص

زگیل تناسلی بیماری عفونی به شدت مسری است. این بیماری می تواند از طریق تماس پوست با پوست منتقل شود و شایع ترین روش انتقال آن تماس جنسی است. عامل زگیل، ویروس پاپیلومای انسانی شناخته می شود. برخی از انواع این ویروس می تواند موجب زگیل شود، ولی دسته ای دیگر عامل سرطان های خطرناک نظیر سرطان دهانه رحم می شود.

عکس زگیل تناسلی برای تشخیص در زنان و مردان

مهمترین راه شناخت زگیل های تناسلی تطابق آنها با موارد مشابه در عکس زگیل تناسلی است، زیرا تقریباً ظاهری شبیه به هم دارند. اولین مشخصه این بیماری ایجاد آن در نواحی تناسلی است، این زگیل ها در زنان در نواحی از جمله کشاله ران، لب های کوچک یا بزرگ آلت تناسلی، دهانه رحم، اطراف مقعد، واژن و در صورت تماس دهانی در دهان و گلو ایجاد می شود و در مردان در نواحی از جمله روی آلت، کشاله ران ها، زیر ناف و زیر شکم و در صورت تماس دهانی در دهان و گلو ایجاد می شود و در حدود ۳ هفته پس از تماس با فرد آلوده بروز می کند، البته در برخی افراد آلوده به ویروس HPV نمود بیرونی نداشته یعنی فرد حتی با وجود آلودگی نیز  زگیل هایی را در نواحی تناسلی مشاهده نمی کند.

شکل ظاهری زگیل تناسلی در زنان و مردان

شکل ظاهری زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی همانطور که در عکس زگیل تناسلی نیز مشاهده می کنید، ظاهری برجسته شبیه به گل کلم داشته و می تواند در خوشه هایی یک تا ده تایی و حتی بیشتر ایجاد شود. این زگیل ها می تواند ظاهری نرم و یا سفت داشته باشند. و بر طبق عکس زگیل های تناسلی رنگی شبیه به پوست، صورتی مایل به قهوه ای و یا کمی تیره تر و یا حتی کمی روشنتر دارند. این برآمدگی های توپر در اغلب موارد بدون درد و یا خونریزی هستند.

نکته دیگر این است که برخی از زنان تنها دچار زگیل در دهانه رحم هستند در نتیجه هیچ علامتی ندارند و تنها پس از رابطه جنسی دچار خونریزی می شوند این زنان باید نسبت به این بیماری مشکوک باشند.

در برخی موارد تشخیص دقیق این بیماری و تمیز دادن آن از سایر بیماری های پوستی کمی مشکل است و یا حتی در برخی افراد این زگیل ها با چشم غیر مسلح قابل تشخیص نیستند از همین روی لازم است،برای بررسی های بیشتر با پزشک مشورت نمایید.

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Notify of