درمان شقاق مقعدی (فیشر) با لیزر در یک جلسه بدون درد و خونریزی

درمان بیماری های نشیمنگاه با لیزر
شقاق مقعدی که شاید با نام فیشر این بیماری را بشناسید، بسیار دردناک و آزاردهنده است که معمولا هم با بیماری بواسیر اشتباه گرفته می‌شود. البته علائم و نشانه ها تا حدی مشابه هم هستند و هر دوی این بیماری ها جزء بیماریهای مقعدی طبقه بندی می‌شوند ولی این بیماری مسئله ای کاملا جدا از بواسیر است.

سکوت و خجالت افراد همیشه قضیه را بدتر هم می‌کند. از آنجایی که چنین بیماری هایی ارتباط مستقیم با سبک زندگی افراد دارد مثل تغذیه، کم تحرکی و مشاغل پشت میز نشینی حدس زده می‌شود که شمار مبتلایان زیاد باشد. با این وجود همه ما چنین بیماری هایی را پنهان می کنیم. شاید ترس از درمان های سخت باشد شاید هم خجالت از اینکه کسی به مشکل ما پی ببرد. پس شاید بهتر باشد کمی بیشتر درباره این بیماری بدانیم تا راحت تر بتوانیم به حل کردن مشکل بچردازیم.

آیا مشکل من واقعا شقاق (فیشر) است؟

وقتی به صحبت های مراجعین کلینیک مان گوش می کنیم متوجه می شویم تصور آنها چنین است که این عارضه یا بیماری هایی از این قبیل فقط برای پدربزرگ ها و مادربزرگ هاست و آنها هرگز تصور چنین وضعیتی را نمی کرده اند. اینجا بود متوجه شدیم آنها شناخت کافی از مشکل خود نداشته اند و نمی دانستند دقیقا چه اتفاقی در بدن آنها رخ داده است.

مشاوره در واتساپ

اگر دچار درد و خونریزی هنگام مدفوع می‌شوید و یا علائمی شبیه به علائم شقاق را تجربه می‌کنید، از طریق واتساپ با مشاوران ما در تماس باشید.

درمان شقاق

شقاق یا به انگلیسی fissure هیچ ربطی به زن و مرد بودن شما ندارد. مقعد شما ناحیه ای بسیار حساس است که از بافت های گوناگونی تشکیل شده است. برخی عوامل مانند یبوست باعث می شود که هنگام دفع مدفوع، فشار شدیدی به پوست ، غشا و دیواره های اطراف کانال مقعد وارد شود. ترک و پارگی هایی که در بافت مخاطی شکل ناحیه ی مقعد ایجاد می شود، شقاق نام دارد. کلا واژه ی شقاق به معنای ترک و شکاف های پوستی است.

شقاق نه به سن و سال شما ربطی دارد و نه موقعیت اجتماعی و اقتصادی شما را می شناسد.

با چه علائمی بیماری شقاق (فیشر) را تشخیص دهم؟

اگر درد و سوزش مقعد عذاب تان می دهد شقاق را به عنوان یکی از موارد احتمالی علت آن در نظر بگیرید. بسته به اینکه غشای کدام قسمت از کانال مقعد شما دچار از هم گسیختگی شده است علائم شقاق می تواند شامل این گزینه ها باشد:

 • درد مداوم و نسبتا زیاد در مقعد
 • درد به دنبال دفع مدفوع
 • خونریزی از مقعد ( خون به دنبال دفع مدفوع چکه می کند یا بر روی مدفوع آغشته شده یا بر روی دستمال توالت مشاهده می شود )
 • احساس سوزش و خارش در مقعد
 • سرخ شدن و ملتهب شدن مقعد
 • مشاهده ی ترک هایی ریز در غشای کانال مقعد
 • وجود زائده ای مشخص بر روی پوست اطراف کانال مقعد

البته چنین نشانه هایی در بواسیر هم مشاهده می شوند. به همین دلیل نمی توان صرف مشاهده ی چنین علائمی گفت شقاق به سراغ شما آمده پس بهتر است تشخیص قطعی را به تیم پزشکی کلینیک ما واگذار کنید.

خجالت را هم  کنار بگذارید. چنین وضعیتی را نمی توان به حال خود رها کرد زیرا فقط یک نتیجه در بر دارد و بس : وخیم تر شدن اوضاع و سخت تر شدن درمان.

درمان شقاق مقعدی (فیشر) به روش خانگی چقدر اثربخش است؟

اگر این عارضه در شما در حد یک ترک بسیار ریز باشد و بسیاری از علائم آن را هم مشاهده نکنید و همه چیز در حد یک سوزش مختصر باشد می توان با کمک درمان خانگی که بهترین گزینه ی آن جلوگیری و درمان یبوست است تا حد زیادی مشکل را برطرف کرد اما شقاق هایی که دارای علائم شدید تری هستند قطعا به چنین درمانی پاسخ کافی نخواهند داد. هنگامی که شکاف و ترک پوستی ناشی از آن، عمقی تر می شود یعنی شما به درمان و مراقبت های پزشکی نیاز دارید.

درمان قطعی بیماری شقاق مقعدی (فیشر) من چگونه آغاز می شود؟

شاید فکر کنید درمان شقاق به طور قطعی نیاز به تیغ و عمل جراحی دارد ولی قضیه ساده تر است. امروزه تکنیک درمانی نوین و بسیار اثربخشی تحت عنوان لیزردرمانی به وجود آمده است که در کمتر از ۱ ساعت بیماری شما را برای همیشه درمان می کند.

روش درمان شقاق با لیزر

در روش درمان شقاق با لیزر ، کانال مقعدی شما کمی شل می شود و با کمک اشعه لیزر زخم و ترک ناشی از آن ترمیم می گردد. شاید بپرسید بهترین پزشک و کلینیک در این زمینه کجاست؟ این همان روشی است که در کلینیک مان برای درمان شقاق انتخاب کرده ایم. تجهیزات فوق مدرن لیزر در کنار تیم پزشکی متخصص و حرفه ای.

موفقیت بالای این روش برای درمان شقاق در کنار رضایتمندی فوق العاده ی بیماران کلینیک ما، ثابت کرد لیزردرمانی به مراتب مناسب تر و ایمن تر از عمل جراحی است، زیرا :

تماس با کلینیک

جهت مشاوره و تعیین وقت برای درمان بیماری شقاق با لیزر می توانید با کلینیک تماس بگیرید.

مزایای درمان قطعی شقاق مقعدی (فیشر) با لیزر

 • بدون درد است.
 • بدون خونریزی است.
 • بدون بستری  و در یک جلسه انجام می شود.
 • بدون بخیه و پانسمان است.
 • بدون بیهوشی است.
 • بدون عوارض ناشی از عمل جراحی مثل بی اختیاری در دفع مدفوع است.
 • بدون بازگشت مجدد شقاق است.
 • هزینه ای بسیار کمتر از جراحی در بیمارستان دارد.

در ضمن اینکه قدرت لیزردرمانی به حدی است که می تواند درجات شدید این بیماری را هم برطرف کند.

اگر سوالات بیشتری دارید یا می خواهید وقت ویزیت و مشاوره بگیرید می توانید با کلینیک ما در تماس باشید. همکاران ما صمیمانه پاسخگوی شما خواهند بود.

سوالات متداول شقاق

ساعت کار و شماره تماس کلینیک ؟

کلینیک ما همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۰ شب در خدمت بیماران است. برای پذیرش و نوبت دهی میتوانید با شماره تماس های ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳ و ۰۹۱۹۹۵۳۶۸۰۸ در ارتباط باشید.

آیا امکان تشخیص و درمان در یک روز فراهم است؟

بله، به جهت آسایش و راحتی بیماران و با توجه به اینکه تعدادی از بیماران ما از شهرهای دیگر مراجعه می کنند. امکان معاینه و درمان در یک روز را فراهم کرده ایم.

آیا پزشک خانم هم در مجموعه شما حضور دارند؟

مجموعه پزشکی ما را آقایان تشکیل میدهند، اما به جهت آسایش خاطر بیماران دستیاران ما خانم هستند که آماده سازی بیمار قبل از عمل را بر عهده دارند.

هزینه درمان شقاق با لیزر چقدر است؟

هزینه درمان این بیماری با لیزر بسته به عوامل مختلفی تعیین می شود که مشخص کردن آنها نیازمند مراجعه حضوری بیمار و بررسی وضعیت است.

آیا خارش و سوزش از علائم شقاق است؟

بله، بیماری شقاق می تواند باعث خارش و سوزش مقعد شود. اما تشخیص نیاز به معاینه دارد، زیرا همیشه هم این علائم ناشی از شقاق نیست بلکه، بیماری های دیگر مقعدی نیز می توانند چنین علائمی داشته باشند.

آیا تزریق بوتاکس در درمان این بیماری موثر است؟

تزریق بوتاکس برای هر نوع شقاقی موثر نیست، و باید پزشک نوع درمان را تعیین کند. با توجه به اینکه بوتاکس درمان موقتی است و به جهت رفع اسپاسم عضله تزریق می شود. اگر عامل زمینه ای مثل تنگی دریچه مقعد وجود دارد، بوتاکس موثر نخواهد بود.

دوره نقاهت درمان لیزری کوتاه تر از جراح سنتی است. پس از لیزر و در همان روز بیمار می تواند به محل کار بازگشته و روند زندگی عادی را از سر گیرد.

آیا در عمل فیشر با لیزر خطر بی اختیاری در کنترل دفع وجود دارد؟

خیر، درمان لیزری بر خلاف جراحی سنتی مانع از وارد آمدن آسیب به عضله شده و خطر بی اختیاری در کنترل مدفوع و گاز روده را به همراه ندارد.

بعد از عمل لیزری امکان خونریزی وجود دارد؟

امکان ترشح و خون آبه تا چند روز وجود دارد که این امر طبیعی میباشد.

بعد از درمان شقاق با لیزر امکان عود مجدد وجود دارد؟

اگر به دستورات دکتر بعد از عمل توجه فرمایید، خیر

بعد از عمل لیزری می توانم ورزش کنم؟

بله، ۲ الی ۳ روز بعد

بعد از لیزر نیاز به بستری شدن و استراحت مطلق است؟

خیر، شما از فردای روز عمل می توانید به امور روزمره خود برسید.

عمل لیزر با بی حسی موضعی انجام میشود یا بیهوشی؟

با بی حسی موضعی انجام میشود.

چند روز بعد از انجام لیزر میتوان به محل کار خود بازگشت؟

از فردای روز عمل

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Notify of