درمان قطعی شقاق مقعدی (فیشر) با لیزر در یک جلسه بدون درد و خونریزی

درمان بیماری های نشیمنگاه با لیزر
شقاق مقعدی یا فیشر آنال، که شاید با نام شقاق مقعدی این بیماری را بشناسید. بسیار دردناک و آزاردهنده که همیشه هم با بیماری بواسیر اشتباه گرفته می شود. البته علایم و نشانه ها تا حدی مشابه هم هستند و هر دوی این بیماری ها جزء بیماری های مقعدی طبقه بندی می شوند ولی این بیماری مسئله ای کاملا جدا از بواسیر است.

سکوت و خجالت افراد همیشه قضیه را بدتر هم می کند. از آنجایی که چنین بیماری هایی ارتباط مستقیم با نوع سبک زندگی افراد دارد مثل تغذیه، کم تحرکی و مشاغل پشت میز نشینی حدس زده می شود که شمار مبتلایان زیاد باشد با این وجود همه ی ما چنین بیماری هایی را پنهان می کنیم. شاید ترس از درمان های سخت باشد شاید هم خجالت از اینکه کسی به مشکل ما پی ببرد. پس شاید بهتر باشد کمی بیشتر درباره این بیماری بدانیم تا راحت تر بتوانیم به حل کردن مشکل بچردازیم.

آیا مشکل من واقعا شقاق (فیشر) است؟

وقتی به صحبت های مراجعین کلینیک مان گوش می کنیم متوجه می شویم تصور آنها چنین است که این عارضه یا بیماری هایی از این قبیل فقط برای پدربزرگ ها و مادربزرگ هاست و آنها هرگز تصور چنین وضعیتی را نمی کرده اند. اینجا بود متوجه شدیم آنها شناخت کافی از مشکل خود نداشته اند و نمی دانستند دقیقا چه اتفاقی در بدن آنها رخ داده است.

درمان قطعی شقاق (فیشر) با لیزر

شقاق هیچ ربطی به زن و مرد بودن شما ندارد. مقعد شما ناحیه ای بسیار حساس است که از بافت های گوناگونی تشکیل شده است. برخی عوامل مانند یبوست باعث می شود که هنگام دفع مدفوع، فشار شدیدی به پوست ، غشا و دیواره های اطراف کانال مقعد وارد شود. ترک و پارگی هایی که در بافت مخاطی شکل ناحیه ی مقعد ایجاد می شود، شقاق نام دارد. کلا واژه ی شقاق به معنای ترک و شکاف های پوستی است.

شقاق نه به سن و سال شما ربطی دارد و نه موقعیت اجتماعی و اقتصادی شما را می شناسد.

با چه علائمی بیماری شقاق (فیشر) را تشخیص دهم؟

اگر درد و سوزش مقعد عذاب تان می دهد شقاق را به عنوان یکی از موارد احتمالی علت آن در نظر بگیرید. بسته به اینکه غشای کدام قسمت از کانال مقعد شما دچار از هم گسیختگی شده است علائم و نشانه های زیرمی تواند وجود داشته باشد :

 • درد مداوم و نسبتا زیاد در مقعد
 • درد به دنبال دفع مدفوع
 • خونریزی از مقعد ( خون به دنبال دفع مدفوع چکه می کند یا بر روی مدفوع آغشته شده یا بر روی دستمال توالت مشاهده می شود )
 • احساس سوزش و خارش در مقعد
 • سرخ شدن و ملتهب شدن مقعد
 • مشاهده ی ترک هایی ریز در غشای کانال مقعد
 • وجود زائده ای مشخص بر روی پوست اطراف کانال مقعد

البته چنین نشانه هایی در بواسیر هم مشاهده می شوند. به همین دلیل نمی توان صرف مشاهده ی چنین علائمی گفت شقاق به سراغ شما آمده پس بهتر است تشخیص قطعی را به تیم پزشکی کلینیک ما واگذار کنید.

خجالت را هم  کنار بگذارید. چنین وضعیتی را نمی توان به حال خود رها کرد زیرا فقط یک نتیجه در بر دارد و بس : وخیم تر شدن اوضاع و سخت تر شدن درمان.

درمان بیماری شقاق مقعدی (فیشر) به روش خانگی چقدر اثربخش است؟

اگر این عارضه در شما در حد یک ترک بسیار ریز باشد و بسیاری از علایم آن را هم مشاهده نکنید و همه چیز در حد یک سوزش مختصر باشد می توان با کمک درمان خانگی که بهترین گزینه ی آن جلوگیری و درمان یبوست است تا حد زیادی مشکل را برطرف کرد اما شقاق هایی که دارای علایم شدید تری هستند قطعا به چنین درمانی پاسخ کافی نخواهند داد. هنگامی که شکاف و ترک پوستی ناشی از آن، عمقی تر می شود یعنی شما به درمان و مراقبت های پزشکی نیاز دارید.

درمان قطعی بیماری شقاق مقعدی (فیشر) من چگونه آغاز می شود؟

شاید فکر کنید درمان قطعی این بیماری نیاز به تیغ و عمل جراحی دارد ولی قضیه ساده تر است. امروزه تکنیک درمانی نوین و بسیار اثربخشی تحت عنوان لیزردرمانی به وجود آمده است که در کمتر از ۱ ساعت بیماری شما را برای همیشه درمان می کند.

در روش لیزر درمانی کانال مقعدی شما کمی شل می شود و با کمک اشعه ی لیزر زخم و ترک ناشی از آن ترمیم می گردد. شاید بپرسید بهترین پزشک و کلینیک  در این زمینه کجاست؟ این همان روشی است که در کلینیک مان برای درمان شقاق انتخاب کرده ایم. تجهیزات فوق مدرن لیزر در کنار تیم پزشکی متخصص و حرفه ای.

موفقیت بالای این روش برای درمان شقاق در کنار رضایتمندی فوق العاده ی بیماران کلینیک ما ، ثابت کرد لیزردرمانی به مراتب مناسب تر و ایمن تر از عمل جراحی است. زیرا :

مزایای درمان قطعی شقاق مقعدی (فیشر) با لیزر

 • بدون درد است.
 • بدون خونریزی است.
 • بدون بستری  و در یک جلسه انجام می شود.
 • بدون بخیه و پانسمان است.
 • بدون بیهوشی است.
 • بدون عوارض ناشی از عمل جراحی مثل بی اختیاری در دفع مدفوع است.
 • بدون بازگشت مجدد شقاق است.
 • هزینه ای بسیار کمتر از جراحی در بیمارستان دارد.

در ضمن اینکه قدرت لیزردرمانی به حدی است که می تواند درجات شدید این بیماری را هم برطرف کند.

اگر سوالات بیشتری دارید یا می خواهید وقت ویزیت و مشاوره بگیرید می توانید با کلینیک ما در تماس باشید. همکاران ما صمیمانه پاسخگوی شما خواهند بود.