درمان شقاق با لیزر

درمان شقاق با لیزر (لیزر شقاق بدون درد و خونریزی در یک جلسه)

شقاق یک بیماری مقعدی بسیار دردناک است که بی توجهی و عدم درمان این بیماری و خجالت موجب حاد شدن آن می شود.

بیماران باید بدانند هرچقدر دیرتر برای درمان شقاق یا فیشر مقعدی اقدام شود، بیماری مزمن تر شده و درمان آن دشوار تر است. لیزر شقاق یکی از بهترین و جدید ترین روشهای درمان این بیماری است که بدون هیچگونه عوارض بیماری را درمان می کند. همراه ما باشید تا به طور دقیق به بررسی مزایا و معایب لیزر بپردازیم.

بیشتر بخوانید: شقاق چیست؟

تشخیص و درمان شقاق

اگر دچار درد و خونریزی هنگام مدفوع می‌شوید و یا علائمی شبیه به علائم شقاق را تجربه می‌کنید، با ما در ارتباط باشید.

عکس بیماری فیشر

بیماری شقاق و راه درمان

شقاق یا به انگلیسی fissure  به معنی ایجاد یک زخم و پارگی در مقعد است و در هر سنی ممکن است ایجاد شود.  برخی عوامل مانند یبوست باعث می شود که هنگام دفع مدفوع، فشار شدیدی به پوست، غشا و دیواره های اطراف کانال مقعد وارد شود و پارگی و زخم اتفاق بیفتد. ترک و پارگی هایی که در بافت مخاطی شکل ناحیه مقعد ایجاد می‌شود، شقاق نام دارد.

اگر درد و سوزش مقعد عذاب‌تان می دهد شقاق را به عنوان یکی از عوامل احتمالی آن در نظر بگیرید. بسته به اینکه غشای کدام قسمت از کانال مقعد شما دچار از هم گسیختگی شده است، علائم شقاق می تواند شامل این گزینه‌ها باشد:

 • درد مداوم و نسبتا زیاد در مقعد
 • درد به دنبال دفع مدفوع
 • خونریزی از مقعد (خون به دنبال دفع مدفوع چکه می کند یا بر روی مدفوع آغشته شده یا بر روی دستمال توالت مشاهده می شود)
 • احساس سوزش و خارش مقعد
 • سرخ شدن و ملتهب شدن مقعد
 • مشاهده ترک های ریز در غشای کانال مقعد
 • وجود زائده ای مشخص بر روی پوست اطراف کانال مقعد

درمان قطعی شقاق با لیزر

تعیین وقت و دریافت نوبت لیزر شقاق

درمان شقاق مقعدی با لیزر

شاید فکر کنید درمان شقاق مقعدی (درمان فیشر) به طور قطعی نیاز به تیغ و عمل جراحی دارد، ولی امروزه تکنیک درمانی نوین و بسیار اثربخشی تحت عنوان لیزر درمانی به وجود آمده است که در کمتر از یک ساعت بیماری شما را برای همیشه درمان می‌کند. درمان سریع شقاق مقعدی با لیزر، با تاباندن اشعه و پرتوهای لیزر به موضع بیماری و نفوذ این پرتوها به عمق پوست انجام می‌شود.

عکس لیزر فیشر

در روش درمان شقاق با لیزر، کانال مقعدی شما کمی شل می‌شود و با کمک اشعه لیزر زخم و ترک ناشی از این بیماری ترمیم می‌گردد. روش لیزر فیشر یک عمل سرپایی به شمار می‌رود که با بی حسی موضعی انجام می‌شود اما نتایج آن قطعی است.

عمل شقاق با لیزر در مقایسه با جراحی فیشر مزایای بی شماری دارد و به همین دلیل تا این حد مورد استقبال بیماران قرار گرفته است.

مزایای عمل لیزر شقاق یا فیشر

میزان موفقیت بالای عمل لیزر شقاق در کنار رضایتمندی فوق العاده مراجعین کلینیک ما، ثابت کرد درمان شقاق با لیزر به مراتب مناسب تر و ایمن‌تر از عمل جراحی است، زیرا :

 • بدون درد است
 • بدون خونریزی است
 • بدون بستری و در یک جلسه انجام می شود
 • بدون بخیه و پانسمان است
 • بدون بیهوشی است
 • بدون عوارض ناشی از عمل جراحی مثل بی اختیاری در دفع مدفوع است
 • بدون بازگشت مجدد شقاق است
 • هزینه ای بسیار کمتر از جراحی در بیمارستان دارد

در ضمن اینکه قدرت لیزر درمانی به حدی است که در درمان فیشر مزمن هم کاملا موثر است.

هزینه درمان شقاق با لیزر

یکی از دغدغه‌های مهم بیماران، هزینه درمان شقاق با لیزر یا عمل جراحی فیشر است. تعیین هزینه عمل شقاق با لیزر به عوامل گوناگونی وابسته است که شامل محل ایجاد زخم فیشر، شدت و عمق پارگی، دستمزد پزشک و کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنید، می‌باشد.

بنابراین تعیین هزینه عمل فیشر مقعدی بدون مراجعه حضوری و انجام معاینه امکان پذیر نیست.

لیزر شقاق در تهران

شاید بپرسید بهترین پزشک و کلینیک لیزر شقاق یا فیشر در تهران کجاست؟ لیزر همان روشی است که بصورت تخصصی در کلینیک درمان لیزر برای درمان شقاق انتخاب کرده‌ایم. تجهیزات فوق مدرن لیزر در کنار تیم پزشکی متخصص و حرفه ای باعث میزان رضایت از درمان در بیماران مبتلا به شقاق شده است.

این مرکز بیش از ۱۰ سال است که به صورت تخصصی در زمینه جراحی شقاق با لیزر و سایر بیماری‌های نشیمنگاهی فعالیت می‌کند و بیش از ۹۰ درصد از درمان‌هایی که در این مرکز ایجاد شده موفق و بدون بازگشت بوده است.

دریافت وقت لیزر شقاق

اگر سوالات بیشتری دارید یا می خواهید وقت ویزیت و مشاوره بگیرید؛ با کلینیک ما تماس بگیرید.

مراقبت‌های بعد از عمل شقاق با لیزر

بعد از عمل شقاق با لیزر، دیگر نیاز به انجام مراقبت‌های سخت بعد از جراحی نیست و فقط باید برخی نکات مربوط به تغذیه رعایت شود تا فرد دچار بازگشت مجدد بیماری نشود. مواردی که بعد از لیزر فیشر برای پیشگیری و درمان خشکی مقعد باید به آنها توجه شود به شرح زیر است:

استفاده از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک: طبق دستور پزشک؛ داروهایی تسکین درد و یا پیشگیری از عفونت را مصرف کنید.

مصرف فیبر کافی: پیشگیری از یبوست یکی از مهم‌ترین مواردی است که بعد از عمل لیزر شقاق و برای جلوگیری از بازگشت بیماری باید به آن توجه کنید. مصرف فیبر و مایعات کافی تاثیر زیادی در پیشگیری از این عارضه خواهد داشت. 

حمام سیتز: نشستن در وان آب گرم به مدت ۲۰ دقیقه و دو تا سه بار در روز به افزایش گردش خون در ناحیه لگن و درمان زخم شقاق کمک می‌کند.

نوشیدن مایعات کافی: مصرف آب و مایعات کافی به نرم شدن و عبور آسان مدفوع از کانال مقعد کمک می‌کند، بنابراین سعی کنید حداقل ۸ لیوان در روز آب بنوشید.

رعایت بهداشت: رعایت بهداشت و تمیز نگه داشتن مقعد یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه کنید، اما باید بدانید شستن زیاد این ناحیه با مواد شیمیایی هم می‌تواند باعث ایجاد خشکی و حساس شدن مقعد می‌شود.

داشتن تحرک کافی: بهتر است از نشستن‌های طولانی مدت پرهیز کنید و ورزش‌هایی مثل پیاده روی را هم در برنامه روزانه خود قرار دهید، زیرا داشتن تحرک می تواند به افزایش حرکات روده کمک کند.

درمان شقاق با لیزر

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

بهترین زمان برای درمان این بیماری این است که، به محض مشاهده علائم شقاق از جمله سوزش، خارش ،درد، خونریزی و …، به دکتر شقاق مراجعه کرده و از پیشرفت و وخامت این بیماری جلوگیری کنید.

البته چنین نشانه هایی در بیماری بواسیر هم مشاهده می شوند. به همین دلیل نمی‌توان صرف مشاهده این علائم گفت به شقاق مبتلا شده اید، پس بهتر است تشخیص قطعی را به تیم پزشکی کلینیک ما واگذار کنید.

بیشتر بخوانید: بواسیر چیست؟

اثر بخشی درمان شقاق مقعدی به روش خانگی

اگر شقاق شما در حد یک ترک بسیار ریز باشد و بسیاری از علائم آن را هم مشاهده نکنید، می توان با کمک درمان خانگی که بهترین گزینه آن جلوگیری و درمان یبوست است، مشکل را برطرف کرد. اما شقاق هایی که دارای علائم شدید تری هستند قطعا به چنین درمانی پاسخ کافی نخواهند داد.

هنگامی که شکاف و ترک پوستی ناشی از آن عمقی تر می‌شود، یعنی شما به درمان و مراقبت های پزشکی نیاز دارید.

سوالات متداول درمان شقاق

دیدگاه بگذارید

avatar
200
  Subscribe  
Notify of