عکس شقاق یا فیشر مقعدی – شکل ظاهری این بیماری

عکس شقاق یا فیشر مقعدی – شکل ظاهری این بیماری

شقاق یا فیشر مقعدی بیماری دردناک ناحیه مقعد که به زخم مقعدی معروف است. این بیماری موجب بروز ترک دردناکی در ناحیه مقعدی می گردد.

این بیماری حاصل وارد آمدن فشار بیش از اندازه به عضلات این ناحیه در اثر یبوست مداوم و یا سایر عوامل ایجاد شده و البته در برخی موارد عامل عارضه تنگ بودن مادرزادی این عضله می باشد.

از دیگر علل شقاق می توانیم به زایمان طبیعی، یبوست و اسهال مداوم، جا به جا کردن اشیاء سنگین، رابطه جنسی مقعدی و …اشاره کنیم. 

عکس شقاق مقعدی

عکس شقاق

با مشاهده عکس شقاق مقعدی می بینید که ، ترک شقاق در مراحل ابتدایی تنها پوست مقعد را درگیر می کند و با گذر زمان و پیشرفت عارضه در صورت عدم درمان زخم عمیق تر شده و عضله را نیز درگیر می کند.

همان طور که عکس شقاق مقعدی نشان می دهد، این عارضه به علت قرارگیری در ناحیه ای حساس دچار عفونت شده و اغلب ملتهب و متورم است.

از دیگر علائم این بیماری می توانیم به درد شدید، خونریزی، سوزش و خارش اشاره کنیم. همانطور که در عکس شقاق مقعدی مشخص است، این ترک دیواره مقعدی را درگیر کرده و امکان بروز آن در سایر نواحی وجود ندارد.

آشنایی با عکس شقاق مقعدی به شناخت و تشخیص دقیق تر این بیماری کمک می نماید. شناخت سریع تر شقاق به تسریع روند درمان و جلوگیری از پیشرفت این بیماری کمک می نماید.

این بیماری را می توان با راه حل ها و روش های متنوعی درمان نمود، اما درمان شقاق با لیزر قطعی ترین راهکار است. استفاده از درمان های خانگی مانند پماد ها تنها در رفع عفونت این بیماری موثر هستند و نمی توانند درمان قطعی برای این بیماری باشد.

1
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
محمد Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
محمد
محمد

بسیار ممنون از اطلاعاتتون