درمان شقاق مقعدی با عسل از روش های طب سنتی درمان شقاق

درمان شقاق با عسل در طب سنتی مجموعه از روش ها است که با استفاده از دارو گیاهی و طبیعی انجام شده و تنها می تواند در صورت استفاده مداوم علائم بیماری را رفع نماید...

درمان شقاق مقعدی با عسل از روش های طب سنتی درمان شقاق

یکی از راهکار های ساده برای درمان شقاق استفاده از درمان های خانگی و سنتی است که می تواند به تسریع روند درمان کمک ویژه ای نماید. بیماری شقاق یا همان زخم مقعدی یکی از انواع شایع بیماری های مقعدی است که درد و سوزش به همراه داشته و اغلب دچار عفونت و یا التهاب می شود، زیرا این زخم در ناحیه ای حساس از بدن قرار دارد. استفاده از درمان های سنتی می تواند تا حد زیادی در بهبودی موثر باشد. در ادامه به تشریح این روش برای درمان شقاق یا فیشر می پردازیم :

روش های طب سنتی درمان شقاق

روش های طب سنتی مجموعه ای از روشها بوده که با استفاده از مواد گیاهی و طبیعی به درمان بیماری شقاق می پردازد. این روش ها می تواند به بهبود علائم این بیماری مانند درد، سوزش، خارش، التهاب و … کمک نماید. روش های طب سنتی شامل مجموعه گسترده از روش ها بوده که برای درمان شقاق از روش گیاه درمانی شامل درمان شقاق با آلوئه ورا، سرکه سیب، عسل، روغن نارگیل و .. استفاده میکند. طب سنتی بهتر است زیر نظر پزشک و همگام با رفع علت اصلی بیماری انجام شود، تا بتواند نتیجه دلخواه را به ارمغان آورد.

درمان شقاق مقعدی با عسل

عسل ماده ای با خواص شگفت انگیز است که دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است از همین روی می تواند تاثیر جدی و موثری بر درمان بیماری داشته باشد. ولی توجه داشته باشید قبل از استفاده از عسل با پزشک خود مشورت نمایید. تجربه نشان داده درمان شقاق مقعدی با عسل، می تواند به رفع علائم این بیماری مانند درد، سوزش و خارش کمک نماید. ضمن آنکه پس از استفاده از این روش هیچ عارضه جانبی گزارش نشده است. برای این درمان موضعی نیاز به عسل به همراه موم و روغن زیتون دارید. در ابتدا موم عسل را با استفاده از شعله غیر مستقیم و یا ماکروویو گرم نموده و سپس با همان مقدار روغن زیتون مخلوط نمایید. پس از خنک شدن این ترکیب آماده استعمال بر روی زخم شقاق است. این ترکیب را می توانید برای ۳۰ دقیقه بر روی زخم شقاق قرار داده و سپس با آب سرد بشویید و با حوله نرم خشک کنید. بهتر است این روش چندین مرتبه در روز تکرار شود.

آیا درمان شقاق یا فیشر با روش طب سنتی اثربخش است؟

همان طور که ذکر کردیم طب سنتی مجموعه از روش ها است که با استفاده از دارو گیاهی و طبیعی انجام شده و تنها می تواند در صورت استفاده مداوم علائم بیماری را رفع نماید. در واقع می توان گفت روش های سنتی تاثیری در برطرف نمودن علت بیماری شقاق ندارد، از همین روی نمی تواند درمان موثر و قطعی این بیماری باشد. زیرا تا زمانی که علت اصلی بیماری رفع نشود، امکان درمان قطعی بیماری وجود ندارد. از طرفی استفاده مداوم از درمان های سنتی بدون کمک های پزشکی در طولانی مدت موجب می شود، فرآیند درمان با تاخیر انجام شده و به طبع درمان با اختلال مواجه شود. از همین روی پیشنهاد می شود، برای تکمیل فرآیند درمان از روش های اثر بخش مانند درمان شقاق با لیزر استفاده نمایید. زیرا این روش درمان قطعی شقاق بدون درد و خونریزی بوده و با رفع علت بیماری در کمترین زمان ممکن شما را برای همیشه از دست این عارضه خلاص می کند.