درمان بواسیر یا هموروئید در طب سنتی از طریق سودا زدایی

درمان بواسیر یا هموروئید در طب سنتی از طریق سودا زدایی

بواسیر یا هموروئید به معنی واریسی شدن عروق ناحیه مقعد است و به ایجاد توده ای در سر رگ های مقعد اطلاق می شود. عامل این بیماری خون غلیظ سودایی یا تجمع سودا در خون شناخته می شود. سودا یکی از ۴ خلط بدن است، که وجود مقداری از آن ضروری است و افزایش آن در بدن میتواند موجب ابتلا به برخی از بیماری ها از جمله بواسیر با هموروئید گردد. درمان بواسیر یا هموروئید در طب سنتی بر اساس کاهش و جلوگیری از تجمع خلط سودا در خون صورت می گیرد.

روش های درمان یبوست در طب سنتی

برخی از راهکار هایی که برای درمان یبوست به کار می رود به این شرح است:

خاکشیر

مصرف خاکشیر یکی از راهکار های ساده  و موثر برای درمان یبوست است که برای تمامی مزاج ها مناسب است. برای درمان یبوست با خاکشیر کافی است روزانه دو قاشق غذاخوری خاکشیر را همراه با آب گرم، صبح ها و شب ها میل نمایید.

آب کله پاچه

مصرف آب کله پاچه به عنوان درمانی موثر برای یبوست های مزمن کاربرد دارد. در واقع آب کله پاچه با افزایش رطوبت بدن، سموم و مواد زائد را از بدن دفع می نماید. برای انجام این درمان باید در طی دو هفته هر روز آب کله پاچه بخورید.

آب انجیر

انجیر یکی از میوه های شناخته شده در زمینه درمان یبوست است،زیرا ملین طبیعی و قوی در این زمینه به شمار رفته و برای پوکی استخوان نیز مفید است. برای این درمان کافی است روزانه چند عدد انجیر را در مقداری آب خیس نموده و پس از نیم ساعت شربت آن را میل کنید.

روغن زیتون

روغن زیتون به علت دارا بودن خاصیتی ملینی در درمان یبوست مفید بوده و نیز ماده ای ارزشمند به شمار می رود.

روغن کرچک

یکی دیگر از راه حل های درمان یبوست، مصرف روغن کرچک است. برای این منظور بعد از صرف هر غذا یک قاشق از این روغن را میل کنید. روغن کرچک آخرین راه حل درمان یبوست در طب سنتی است.

سودا زدایی و درمان بواسیر یا هموروئید در طب سنتی

از نظر طب سنتی درمان بواسیر با جراحی راهکار موثری نخواهد بود. از نظر این طب تجمع سودا عامل این بیماری است و جراحی تنها باعث نفوذ سودا به دیگر نواحی بدن می شود و از طریق سودا زدایی درمان می شود.

برای درمان بواسیر یا هموروئید در طب سنتی می بایست سم سودا از بدن خارج شود. برخی از داروهایی که برای رفع سودا در بدن توصیه شده است عبارتند از :

  • نیر بسفایج
  • سرکه انگبین  (ترکیب سرکه انگور و عسل )
  • ماءالجبن (آب پنیر)
  • اسطوخودوس

علاوه بر موارد ذکر شده بادکشی، حجامت و سنگ درمانی نیر می تواند در درمان این بیماری موثر باشد.

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Notify of